دادستان: عاملان دو جشن تولد در جیرفت بازداشت شدند

کرمان - ایرنا - دادستان عمومی و انقلاب شهرستان جیرفت از بازداشت دو نفر در این شهرستان به دلیل رعایت نکردن مصوبات ستاد ملی کرونا خبر داد و گفت:این افراد به صورت غیرقانونی اقدام به برگزاری مراسم جشن تولد با ازدحام جمعیت زیاد کرده بودند .

حسین سلامی روز سه شنبه با اعلام این مطلب به رسانه ها در تشریح این خبر افزود: با عنایت به مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر ممنوع بودن مراسمات جشن ،عزا و تجمعات،شامگاه گذشته ۲نفر از افرادی که اقدام به برگزاری مراسم جشن آن هم از نوع غیر ضرور (برگزاری جشن تولد)گرفته بودند با حکم دادستانی بازداشت شدند.
وی ادامه داد: پس از کسب گزارش های مردمی مبنی بر برگزاری دو مورد جشن تولد در دونقطه از شهر جیرفت، بلافاصله ماموران انتظامی به محل های مذکور  مراجعه و با توجه به ازدحام جمعیتی که در کوچه و منزل شخصی این اشخاص وجود داشت،با حکم دادستانی برگزار کنندگان اصلی  این مراسم هابازداشت شدند
این مقام قضایی با بیان اینکه سلامت مردم و جامعه خط قرمز دستگاه قضایی است،افزود: این افراد به اتهام تهدید علیه بهداشت عمومی جامعه تحت پیگرد قضایی قرار گرفته اند و  در حال حاضر با قرار تامین کیفری در بازداشت به سر می برند.
گفتنی است:با توجه به فرهنگ و سنت موجود در مناطق جنوبی استان، اکثر مراسمات شادی و عزا در این منطقه با حضور گسترده افراد برگزار میشود که با توجه به لزوم رعایت فاصله اجتماعی و پروتکل های بهداشتی به منظور کنترل بیماری کرونا، برگزاری اینگونه مراسمات تا عادی شدن شرایط و اعلام ستاد ملی کرونا ممنوع است.

براساس این گزارش بنا به اعلام ستاد ملی کرونا در استان کرمان برخی از مناطق این استان از جمله جیرفت به لحاظ شیوع کرونا در وضعیت قرمز بسر می برد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =