۴۹۵ هزار کردستانی روش مستقیم را برای مدیریت سهام عدالت انتخاب کردند

سنندج - ایرنا - مدیرکل امور اقتصادی و دارایی کردستان گفت: ۴۹۵ هزار نفر در این استان روش مستقیم را برای مدیریت سهام عدالت خود انتخاب کردند.

محمدعظیم ملک روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه سهام عدالت یکی از فرصت‌های طلایی برای اقتصاد استان است، اظهار داشت: یک میلیون و ۱۹۵ هزار نفر در این استان مشمول دریافت سهام عدالت شدند.

وی با اشاره به اینکه ۷۳ درصد جمعیت استان دارای سهام عدالت هستند، اضافه کرد: انتخاب روش مدیریت سهام عدالت از ۱۵ خرداد امسال آغاز شد و دارندگان این سهام در مدت تعیین شده تکلیف مدیریت آن را مشخص کردند.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی کردستان با اشاره به اینکه مدیریت سهام عدالت به دو شیوه مستقیم و غیر مستقیم انجام شد، افزود: در شیوه مدیریت مستقیم سهامداران باید همه مراحل سرمایه‌گذاری در بازار سهام را خود انجام دهند و در روش غیرمستقیم این کار توسط شرکت سرمایه‌گذاری سهام عدالت در استان انجام می‌شود.  

ملک با بیان اینکه ۴۹۵ هزار نفر از دارندگان سهام عدالت در استان روش مستقیم و ۷۰۰ هزار نفر هم روش غیر مستقیم را انتخاب کردند، یادآور شد: ارزش سرمایه سهام عدالت کردستانی‌ها از ۳۸۷ میلیارد تومان در سال‌های ابتدای واگذاری به بیش از هشت هزار میلیارد تومان در سال جاری رسیده است.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی کردستان تاکید کرد: با تلاش‌ها و پیگیری‌های انجام شده مجوز ایجاد تالار بورس در استان را گرفته‌ایم و مکان آن هم مشخص شده و به زودی شاهد استقرار آن در سنندج خواهیم بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha