سخنان رهبر معظم انقلاب مسیر حرکت چهار ساله مجلس را تبیین کرد

گنبدکاووس - ایرنا - نماینده مردم چهار شهرستان مینودشت، گالیکش، کلاله و مراوه‌تپه در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت الگو قراردادن منویات اخیر رهبر معظم انقلاب در دیدار ویدئو کنفرانس با نمایندگان ملت گفت که سخنان معظم‌له مسیر حرکت چهار سال آینده این نهاد قانونگذار را مشخص کرد.

رضا آریان پور روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، منویات رهبر معظم انقلاب را فصل الخطاب همه دستگاه‌ها و نهادهای کشور از جمله مجلس شورای اسلامی دانست و افزود: نمایندگان ملت در کنار پیگیری قانونی حق و حقوق مردم، باید رفتار و تعامل خود را با دولت‌مردان و دیگر دستگاه‌ها به گونه‌ای تنظیم کنند که در سایه وحدت و همدلی، مسائل و مشکلات مردم و کشور در شرایط سخت فعلی، بهتر و سریعتر رفع شود.

وی اضافه کرد: تحریم‌های ناجوانمردانه آمریکا و ایادی آن و نیز مختل شدن شرایط اقتصادی به سبب بیماری کرونا دوره‌ای سخت را برای کشور رقم زده که تنها راه عبور از آن وحدت، همدلی و همراهی همه ارکان حاکمیت و قوای سه گانه با هم و پیروی از منویات رهبر معظم انقلاب است.

آریان پور با یادآوری سخنان مقام معظم رهبری در مراسم آغاز فعالیت مجلس شورای اسلامی و سخنان چند روز پیش ایشان در دیدار ویدئو کنفرانسی با نمایندگان ملت ادامه داد: توصیه‌ها و تذکرات رهبر معظم انقلاب در این دیدارها بسیار مغتنم بود و نمایندگان باید چارچوب این توصیه‌ها و تذکرات را در قانون نویسی، نظارت‌، سوال یا استیضاح دولت‌مردان مدنظر قرار دهند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی ادامه داد: تعامل با دولت به معنی این است که نمایندگان در عین عمل به وظایف قانونی و نظارتی خود نباید رودروی دولت قرار گرفته و یا چوب لای چرخ آن بگذارند و یا در تذکر و سوال از وزیران نباید از دایره انصاف، عدالت و ادب خارج شوند.

آریان پور، تذکر و سوال از وزیران و دولت را حق قانونی نمایندگان مجلس شورای اسلامی دانست و گفت: نکته مهم، نحوه بیان تذکر و سوال است که گاها برخی نمایندگان به وزیر توهین می‌کنند که قابل قبول نیست.

وی اهتمام جدی به حل مشکلات مردم بویژه در مسائل اقتصادی و معیشتی، گرانی و تورم، کاهش ارزش پول ملی را از مطالبات مهم رهبر معظم انقلاب از نمایندگان مجلس عنوان کرد و افزود: در این بخش نمایندگان باید با تصویب قوانین مناسب، اصلاح قوانین قبلی و نظارت دقیق بر عملکرد نهادها نقش خود را به خوبی ایفا کنند.

نماینده مردم چهار شهرستان مینودشت، گالیکش، کلاله و مراوه‌تپه واقع در شرق استان گلستان همچنین با قدردانی از حمایت دلسوزانه مقام معظم رهبری از مجموعه پرسنل بهداشت و درمان کشور بویژه پرستاران در مقابله با بیماری کرونا اضافه کرد: همه دستگاه‌ها و نهادها و نیز آحاد مختلف مردم باید برای مقابله و کنترل این بیماری به مانند موج اول آن به مجموعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کمک کنند.

رهبر معظم انقلاب در نخستین دیدار با نمایندگان یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، وکلای ملت را به تعامل با سایر قوا فراخوانده و تاکید کردند: در شرایط حساس سال آخر دولت و همچنین سال اول مجلس، باید دو قوه فضا را گونه ای مدیریت کنند که به کارهای مهم کشور لطمه نخورد.

ایشان با تاکید بر «توجه به مسائل کلیدی و اصلی کشور و پرهیز از دچار شدن به حاشیه‌ها و اولویت دادن به مسائل فرعی»، موضوعات اقتصادی شامل «تولید، اشتغال، مهار تورم، مدیریت نظام پولی و مالی، و عدم وابستگی اقتصاد کشور به نفت» را مسایل اساسی کشور برشمردند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =