افزایش ۱۰ درصدی تولید آلبالو و گیلاس در خوی

ارومیه- ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی خوی گفت: تولید محصولات آلبالو و گیلاس در این شهرستان با افزایش ۱۰ درصدی نسبت به سال گذشته، به ۲۸ ‌هزار تن رسید.

علی امینی روز سه‌شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: چهار هزار و ۶۰۰ هکتار از باغ های این شهرستان شامل باغ آلبالو و گیلاس است که امسال هفت هزار تن آلبالو و ۲۱ هزار تن گیلاس از این باغ ها برداشت شد.

وی با اشاره به اینکه تنوع ارقام موجب شده تا مشتریان محصولات گیلاس و آلبالو در این شهرستان افزایش یابد، ادامه داد: تک دانه، مشهد، بادامی و زرد دانشکده جزو ارقام گیلاس و گوشواره‌ای، مجاری و بومی جزو ارقام آلبالوی موجود در شهرستان خوی است.

مدیر جهادکشاورزی خوی گفت: ۳۰ درصد از محصولات تولیدی در شهرستان به صورت تازه خوری به فروش می‌رسد و مابقی به کشورهای عراق، اوکراین، آذربایجان، ترکیه و استان‌های دیگر کشور از جمله اصفهان و تهران و سایر نقاط ارسال می‌شود.

امینی باغ‌های این منطقه را بزرگترین کانون تولید آلبالو و گیلاس در آذربایجان‌غربی عنوان کرد و افزود: ارزش محصولات تولیدی آلبالو و گیلاس خوی بیش از ۳۵۰ میلیاردتومان است ولی کمبود صنایع تبدیلی موجب شده تا فراوری آن با مشکل مواجه شود.

در فصل برداشت این محصولات در هر هکتار برای ۶۰ نفر شغل ایجاد می شود؛ ایجاد صنایع تبدیلی در واقع تکمیل‌کننده چرخه توسعه باغ‌های محصولات آلبالو و گیلاس و شیرین‌تر شدن کام باغداران این منطقه خواهد بود.

باغ های میوه فیرورق خوی یکی از قطب‌های اصلی تولید محصولات هسته‌دار در آذربایجان غربی به شمار می‌رود؛ آلبالو محصول عمده این باغ‌هاست.

شهرستان خوی با ۳۵۴ هزار نفر جمعیت در ۱۳۴ کیلومتری مرکز آذربایجان غربی واقع است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =