تصادفات منجر به فوت در مازندران ۲۲ درصد کاهش یافت

ساری -ایرنا - پزشکی قانونی مازندران تعداد کشته‌شدگان تصادفات جاده‌ای این استان طی سه ماهه بهار امسال را ۱۳۰ نفر اعلام کرد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۲ درصد کاهش نشان می‌دهد.

به گزارش روز سه شنبه روابط عمومی پزشکی قانونی ، مازندران ۱۱۰ نفر از کشته شدگان مرد و بقیه زن بودند .

این گزارش همچنین نشان می دهد آمار ۴۰ درصد از تصادفات منجر به مرگ در جاده های درون شهری رخ داد ، هشت درصد مربوط به جاده های روستایی بود و بقیه در محورهای برون شهری رخ داد.

بیشترین فوتی های ناشی از تصادفات رانندگی در مازندران با ۲۵ نفر مربوط به ساری و میاندرود بود . آمل با ۲۳ و بابل با ۱۲ فوتی هم بعد از ساری بیشترین آمار قربانیان را داشتند در حالی که گلوگاه در شرقی ترین نقطه مازندران با یک فوتی کمترین آمار قربانیان را داشت.

 گزارش پزشکی قانونی مازندران همچنین حاکیست که در زمان وقوع تصادف ۳۸ نفر راننده ،۳۱ نفر موتور سوار ، ۳۰ عابر پیاده ، ۲۷ سر نشین  و چهار نفر هم دوچرخه سوار جانشان را از دست دادند.

پزشکی قانونی مازندران آمار مصدومان در سه ماهه امسال را که  به مراکز پزشکی قانونی ارجاع شدند ، ۲ هزار و ۷۱۳ نفر اعلام کرد که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۵ درصد کاهش داشته است.

طبق آمار پزشکی قانونی مازندران سال گذشته ۶۴۰ نفر در اثر حوادث رانندگی در استان جان باختند و۱۴ هزار ۶۶۳ نفر نیز مصدوم شدند.

مازندران دارای ۵۸ شهر کوچک در قالب ۲۲ شهرستان است و بیش از ۵۵ درصد از جمعیت حدود سه میلیون و ۳۰۰ هزار نفری استان هم در نقاط شهری زندگی می کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =