۲۴ تیر ۱۳۹۹،‏ ۹:۱۳
کد خبرنگار: 1261
کد خبر: 83854794
۰ نفر
 دهمین نظامی آمریکا از ابتدای سال جاری در افغانستان کشته شد

کابل - ایرنا - منابع خبری افغانستان امروز (سه شنبه) اعلام کردند: یک نظامی آمریکایی در استان جنوبی قندهار این کشور کشته شده است و با این احتساب در سال جاری میلادی دهمین نفر از ارتش مستقر آمریکا در افغانستان جان خود را ازدست داد.

خبرگزاری «افق نیوز» به نقل از پنتاگون یا وزارت دفاع آمریکا نوشت : این سرباز آمریکایی به نام «جوزف ترنت آلبا» ۲۴ ساله در یک حادثه غیر جنگی در استان جنوبی قندهار که یکی از پایگاه‌های نظامیان آمریکایی در آن قرار دارد، کشته شده است.

وزارت دفاع آمریکا در خبر منتشره علت و محل دقیق کشته شدن این نظامی آمریکایی را اعلام نکرده است. پنتاگون پیشتر گزارش داده بود که در  روز ۱۳ تیر ماه نیز یک نظامی دیگر آمریکایی در حادثه ترافیکی در استان غربی فراه افغانستان جان باخته است.

براساس گزارش رسانه‌های افغانستان این فرد دهمین نظامی آمریکایی است که در سال جاری در افغانستان کشته شده است. در سال ۲۰۱۹ شمار تلفات نظامیان آمریکایی در افغانستان   ۲۰ نفر  اعلام شد.

 آمریکا از سال ۲۰۰۱ با حمله نظامی و به بهانه و ادعای مقابله با تروریسم و استقرار صلح  وارد افغانستان شد، اما طبق گزارش های پنتاگون تاکنون بیش از ۳ هزار نیروی خود را در این کشور از دست داده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =