۲۴ تیر ۱۳۹۹،‏ ۱۱:۲۷
کد خبرنگار: 996
کد خبر: 83854788
۰ نفر

برچسب‌ها

مصرف برق مشترکان بروجردی ۲۰ درصد افزایش یافت

بروجرد - ایرنا - مدیر امور توزیع برق بروجرد گفت: مصرف برق مشترکان این شهرستان در ماه جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۰ درصد افزایش یافت.

محمد علی خسروی روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: پیک مصرف برق این شهرستان از روزانه ۱۱۰ مگابایت به ۱۴۲ مگابایت افزایش یافته است.

وی اظهار داشت: با توجه به گرم شدن هوا و استفاده بیشتر از دستگاههای خنک کننده به ویژه کولرهای ابی و گازی مصرف برق ۲۰ درصد و برخی مواقع تا ۲۵درصد افزایش می یابد.

خسروی بیان کرد: با توجه به شدت گرما اکنون در مرز پیک مصرف قرار داریم و اگر میزان مصرف برق در شهرستان از سهمیه تعیین شده و پیک مصرف بیشتر شود بدون شک با مشکل خاموشی مواجه می شویم.
وی اضافه کرد: از مشترکان بروجردی درخواست می شود، با صرفه جویی روزانه فقط ۱۰ درصد امور برق شهرستان را در ارائه خدمات مطلوب یاری کنند.
مدیر امور توزیع برق بروجرد تاکید کرد: مصرف برق در تابستان با دیگر فصول سال متفاوت است لذا از مشترکان درخواست میشود با رعایت فرهنگ صرفه جویی، مصرف برق خود را در ساعات اوج مصرف (۱۱ تا ۱۷ و ۱۹ تا ۲۳) کم کنند.
خسروی با بیان اینکه استفاده از کولرهای گازی در بروجرد ضرورتی ندارد، افزود: استفاده از کولرهای گازی با توجه به دمای معتدل هوای شهرستان و همچنین پیک بالای مصرف برای برخی از شهروندان ضرورتی ندارد.

وی گفت: رشد بالای مصرف برق کولر گازی موجب افزایش تعرفه برق مشترکان، قطعی و خاموشی در شهرستان میشود.
مدیر امور توزیع برق بروجرد اظهارداشت: مشترکان برق شهرستان بروجرد هم اکنون ۱۴۶ هزار مشترک بوده و  در سالجاری ۵۰۰ مشترک به مجموع مشترکان بروجرد افزوده شده است.                       

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =