۲۴ تیر ۱۳۹۹،‏ ۱۰:۰۲
کد خبرنگار: 2962
کد خبر: 83854744
۰ نفر

برچسب‌ها

امام جمعه ابرکوه: اعضای شورا و شهرداری برای رضایت مردم تلاش کنند

یزد - ایرنا- امام جمعه مرکز شهرستان ابرکوه گفت: اعضای شورای شهر و مجموعه شهرداری باید در پی عمران و آبادانی باشند و با تعاملی که میان آنها وجود دارد برای افزایش رضایتمندی شهروندان بیش از گذشته تلاش کنند.

حجت الاسلام سید ابراهیم حسینی روز سه شنبه در دیدار رییس، اعضای شورای شهر و شهردار ابرکوه افزود: این ۲ نهاد محصول انتخاب مردم هستند، لذا تلاش ها در جهت رضایتمندی شهروندان  باشد .

رییس شورای فرهنگ عمومی ابرکوه اظهارکرد: گرچه مشکلات زیاد است، اما برای مدیریت شهری و مدیران اداری نباید سد راه باشد، بلکه همت بلند مسوولان ، شکننده سد یأس و نومیدی است.

حسینی ادامه داد: رسیدگی به اولویت‌های شهر از جمله چاره اندیشی برای مسیل( رودخانه فصلی) بلوار ابوریحان و کنترل قیمت کاذب زمین و مسکن از سوی شورا و شهرداری با همیاری مسوولان ذیربط از جمله ضرورت هاست .

همچنین در این دیدار رییس شورای شهر ابرکوه با قدردانی از تلاش سید علیرضا رسولی شهردار سابق و تاکید بر همکاری با شهردار جدید گفت: ساخت طرح ملی مسکن که حد فاصل میدان  شورا و پرستار عنوان شده است، این منطقه نه تنها در مسیر سیل بلکه در آن رشته قنات های متعددی وجود دارد.

سید اصغر سجادی با بیان اینکه ساخت مسکن در شهرک ولایت و مسکن مهر بارها در شورا مورد اعتراض مردم قرار گرفته است ، خاطرنشان کرد: این مناطق به دلیل حادثه خیز بودن و نیز وجود معضل بهداشتی در پوکه قنات ها بعد از ۲۳ سال مسوولان نتوانسته اند مشکل آن را حل کنند.

وی ادامه داد:  بعد از این همه مشکلات پیش روی مردم ساکن شهرک ولایت و مهر هم اکنون می خواهند با احداث ساختمان های جدید در قالب طرح ملی مسکن ، مشکل دیگری بر مشکلات شهری اضافه کنند .

سجادی اضافه کرد: ابرکوه،یکی از ۱۴ شهر نمونه گردشگری کشور است از سوی دیگر قنات ها از جمله میراث گران بها و ارزشمند شهری است که می تواند در حوزه گردشگری بسیار حایز اهمیت باشد .

وی بیان کرد: در طرح ملی مسکن حدود هزار نفر ثبت نام کردند که تنها ۱۶۰ مورد آن تأیید شد، ضروری است در این سهمیه بندی تجدید نظر شود و مسوولان استان یزد نسبت به افزایش سهمیه طرح مسکن ملی اقدام کنند.

رییس شورای شهر ابرکوه بابیان اینکه این نهاد تلاش و عزم خود را برای عمران شهری و خدمت به مردم ، جزم کرده است، اظهار امیدواری کرد که سال ۹۹۹  فراتر از امکانات و اعتبار و شرایط موجود برای خدمت به مردم تلاش کنند.

وی ، پیگیری سامانه پایانه اعلام بار در ابرکوه برای کامیونداران و باربری ها ، پیگیری ساخت ساختمان ایستگاه راه آهن و بهره برداری همزمان آن با بهره برداری از راه آهن یزد -  اقلید فارس، تعامل امام جمعه در پیگیری و همراهی با شوار برای تسریع در رفع مشکلات و موضوع کلان شهری ، طرح مسکن ملی را بخشی از فعالیت ها بیان کرد.

شهردار جدید ابرکوه هم گفت: تنها هدف مجموعه این است به عنوان نهاد اجرایی و خدمتگزار که وابسته به هیچ حزب و جناحی نیست، به وظیفه خدمت رسانی خود عمل کند و به دور از مسایل حاشیه ای برای جلب رضایت عمومی گام بردارد.

حسین حاتمی تأکید کرد: در همین راستا مجموعه شهرداری و شورای شهر تلاش دارد به دور از تنش ها و مسایل حواشی ،تنها با هدف ایجاد رضایتمندی عمومی، با مدیریت ظرفیت ها و تهدیدها، وضعیت موجود را حفظ و برای بهبود شرایط گام هایی بردارد.

مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری ابرکوه در ۱۴۰ کیلو متری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =