عملیات بهسازی و آسفالت ۳۶ کیلومتر از راه‌های روستایی لنده آغاز شد

یاسوج - ایرنا - فرماندار لنده گفت: عملیات بهسازی و آسفالت ۳۶ کیلومتر از راه‌های روستایی و عشایری این شهرستان با همکاری بنیاد علوی آغاز شد.

سید خدادوست موسوی روز سه شنبه در گفت وگوبا ایرنا اظهارداشت: این طرح در راستای پیرو تفاهم نامه راهداری و حمل نقل جاده ای با بنیاد علوی در ۲ بخش موگرمون و مرکزی اجرا خواهد شد.

وی بیان کرد:  هم اکنون عملیات بهسازی این طرح در حال اجرا و آسفالت نیز با تفاهم نامه صورت گرفته میان بنیاد علوی و اداره کل راهداری و حمل نقل جاده ای تکمیل خواهد شد.

مدیر شهرستانی طرح پیشرفت و آبادانی لنده تصریح کرد: این طرح به منظور ارتقای شاخص‌های حوزه راه در مناطق روستایی و عشایری و مهاجرت معکوس به روستاها از سوی بنیاد اجرایی می شود.

محمد مرادی تصریح کرد: این طرح با تامین اعتبار ۶۰ میلیاردی از سوی بنیاد آغاز و در صورت همکاری اداره راه در تامین ۶۰ میلیارد ریال دیگر تا قبل از شروع فصل بارندگی تکمیل خواهد شد.

وی اضافه کرد: با تکمیل این ۳۶ کیلومتر بیش از ۲۰ روستا از نعمت راه مناسب بهره مند خواهند شد.

مرادی کمبود امکانات را یکی از مهمترین دلایل مهاجرت به شهرها دانست و گفت: بنیاد مستضعفان با هدف توسعه مناطق روستایی طرح‌های مختلفی را در حوزه های مختلف عمرانی، بهداشتی، کشاورزی و توسعه فضای آموزشی در دست اجرا دارد.

در شهریور ۹۷ با حضور محمد سعیدی‌کیا، رئیس سابق سازمان بنیاد مستضعفان کشور در نشست شورای اداری استان کهگیلویه و بویراحمد شهرستان لنده به عنوان دومین منطقه پایلوت محرومیت زدایی توسط بنیاد مستضعفان کشور انتخاب شد.

شهرستان ۲۳ هزار نفری لنده با پنج هزارو ۵۶۰ خانوار، ۱۰۶ روستا و ۴۱ درصد جمعیت روستایی و ۵۹ درصد جمعیت شهری یکی از شهرستان‌های محروم است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =