مصرف اینترنت در کردستان بیش از ۲ برابر افزایش یافت

سنندج - ایرنا - مدیر مخابرات منطقه کردستان گفت: حجم مصرف اینترنت روزانه مشترکان مخابرات استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیش از ۲ برابر افزایش یافته است.

آزاد حکمت روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: مصرف اینترنت مشترکان استان در حال حاضر ۱۰۰ ترابایت و سه گیگ در روز است، در حالیکه این رقم در مدت مشابه پارسال ۴۶ ترابایت و هشت گیگ بود.

وی با بیان اینکه مشکلی از لحاظ پشتیبانی اینترنت مورد نیاز مشترکان وجود ندارد، اضافه کرد: این افزایش مصرف بیشتر ناشی از در خانه ماندن مردم به منظور پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا و استفاده بیشتر آنان از اینترنت است.

مدیر مخابرات منطقه کردستان یادآور شد: میزان حجم مصرفی اینترنت مشترکان کردستانی در سه ماهه اول سال جاری نیز به دلیل استفاده دانش آموزان از آن برای بهره‌گیری ازآموزش‌های آنلاین و مجازی به ۱۲۰ ترابایت در روز رسید.

حکمت اضافه کرد: با اقدامات صورت گرفته شاهد ارائه اینترنت با کیفیت به مشتریان هستیم که آمارهای موجود نشان دهنده میزان رضایت مشتریان از ADSL مخابرات است.

وی با بیان اینکه تعداد مشترکان فیبرنوری (FTTH) این استان به ۲ هزار و ۶۵۵ مورد رسیده است، گفت: در حال حاضر تعداد خطوط اینترنت پرسرعت منصوبه استان ۱۶۸ هزار و ۵۷۲ فقره است.

مدیر مخابرات منطقه کردستان با اشاره به وجود ۱۰۸ هزار و ۹۲۷ مشترک ADSL در استان، افزود: هم اکنون ۵۰۶ روستای استان نیز به اینترنت پرسرعت مخابرات متصل است.

حکمت با بیان اینکه بیش از ۴ هزار و ۷۰۰ کیلومتر شبکه فیبر نوری در استان اجرا شده است، اظهار داشت:  این مهم زمینه بهره‌گیری از اینترنت با کیفیت بهتر را برای مشترکان فراهم کرده است.

در حال حاضر یک هزار و ۶۰۱ روستای کردستان از خدمات ارتباطی مخابرات بهره‌مند هستند و تعداد شماره‌های منصوبه تلفن ثابت در استان، بیش از  ۵۸۶ هزار فقره است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =