دولت سه هزار میلیارد ریال برای احداث بیمارستان ۵۰۰ تختخوابی اردبیل هزینه می‌کند

اردبیل - ایرنا- استاندار اردبیل گفت: سازمان برنامه و بودجه و وزارت راه و شهرسازی در مجموع سه هزار میلیارد ریال از اعتبار مورد نیاز احداث بیمارستان ۵۰۰ تختخوابی اردبیل را تامین می‌کنند.

اکبر بهنامجو روز سه‌شنبه در تشریح نتایج نشست بررسی مسائل و موانع پروژه‌های بهداشت و درمان استان اردبیل در محل مجلس شورای اسلامی افزود: در این جلسه  مقرر شد وزارت راه و شهرسازی نسبت به تامین هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال سهم خود از بیمارستان ۵۰۰ تختخوابی اردبیل اقدام کرده و سازمان برنامه و بودجه نیز مبلغ  هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال مصوبه سفر استانی رییس‌جمهوری به استان را جهت آغاز پروژه  به قید فوریت تخصیص دهد.

وی بیان کرد: پیگیری نایب رییس مجلس برای اخذ مجوز ماده ۲۳ از سازمان برنامه و بودجه برای ساخت بیمارستان ۵۴۰ تختخوابی اردبیل از دیگر مصوبات نشست مسوولان استان با معاونان وزیر بهداشت بود.

استاندار اردبیل اضافه کرد: همچنین مقرر شد با پیگیری معاونت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ۲ ملک دانشگاه علوم پزشکی اردبیل جهت تهاتر بخشی از هزینه‌ها به فروش رسیده و در اختیار قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا برای اجرای پروژه‌های درمانی در استان قرار بگیرد.

وی ادامه داد: همچنین مقرر شد با پیگیری استانداری برای تغییر کاربری ، مجوز ساخت و موافقت سپاه پاسداران جهت ساخت و ساز در ملک مورد تهاتر اخذ شود.

بهنامحو تشریح کرد: تسریع در اختصاص سی‌تی‌اسکن و ام‌آرآی بیمارستان امام خمینی (ره) پارس‌آباد و پیگیری تجهیز بیمارستان خلخال به سی‌تی‌اسکن و ام‌آرآی در مجلس و وزارت بهداشت از دیگر مصوبات این جلسه بود.

او اظهارداشت: همچنین تجهیز اورژانس و آزمایشگاه pcR بیمارستان امام خمینی (ره) اردبیل و تجهیز آزمایشگاه بیمارستان شهدای پارس‌آباد توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در این جلسه به تصویب رسید.

استاندار اردبیل افزود: تسریع در تامین ۵۰ درصد هزینه دانشکده سلامت مشگین‌شهر توسط خیرین و ۵۰ درصد توسط وزارت بهداشت، راه‌اندازی دانشکده سلامت گرمی به مبلغ ۱۰ میلیارد ریال ،تسریع در اجرای بیمارستان ۸۰ تختخوابی مشگین‌شهر و مکان‌یابی دانشکده پرستاری پارس‌آباد توسط نماینده این شهرستان در مجلس از دیگر مصوبات این جلسه بود.

وی بیان کرد: اختصاص سهمیه جذب ۸۰ پرستار و ۴۰ نفر نیروی طرح برای استان در طرح استخدام از دیگر موضوعات جلسه بود که توسط حاضران مصوب شد.

در این جلسه که به ریاست علی نیکزاد  نایب رییس مجلس و نماینده اردبیل ، نیر، نمین و سرعین برگزار شد،  ایرج حریرچی قائم مقام وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی، معاونان وزیر ، جهانگیرزاده نماینده پارس‌آباد و بیله‌سوار در مجلس ، نظری نماینده شهرستان‌های خلخال و کوثر در مجلس ، دکتر شهرام حبیب‌زاده سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل و مسوولان استانی و کشوری حضور داشتند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =