افزایش ظرفیت تولید مرغ در قزوین به ۱۰۰ هزار تن در سال

قزوین - ایرنا - ظرفیت تولید مرغداری‌های استان قزوین از ۸۰ هزار تن در سال‌های اخیر اکنون به ۱۰۰ هزار تن افزایش پیدا کرده است.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی قزوین روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: سالانه حدود ۶۵ تا ۷۰ هزار تن گوشت مرغ در استان قزوین به تولید می رسد که این رقم در صورت تقاضای بازار می تواند به ۱۰۰ هزار تن افزایش یابد.

علی شاپورزاده ادامه داد: حدود ۶۰ درصد از این میزان در داخل استان به مصرف می رسد و سایر به استان های همجوار صادر می شود.

این مسوول با اشاره به اینکه در حال حاضر مشکل خاصی برای تامین نهاده و خوراک برای واحدهای دام و طیور قزوین وجود ندارد، گفت: در صورت افزایش تقاضا برای مصرف گوشت مرغ در بازار، مرغداری های استان قزوین توان افزایش ظرفیت تولید را دارند و در مجموع می توانند ۳۰ تا ۴۰ درصد به جوجه ریزی و تولیدات خود بیافزایند.

وی در ادامه با اشاره به توزیع روزانه ۱۰ تن مرغ منجمد در استان قزوین طی روزهای اخیر با هدف مناسب سازی قیمت، اظهار داشت: آمادگی لازم برای تداوم عرضه مرغ منجمد با هدف تعادل سازی قیمت این محصول وجود دارد.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی قزوین گفت: شرکت پشتیبانی امور دام به نمایندگی از وزارت جهاد کشاورزی در راستای حمایت از تولیدکنندگان و مصرف کنندگان و متعادل سازی قیمت اقدام به خرید و ذخیره سازی و توزیع مرغ در مواقع مورد نیاز می کند.

استان قزوین دارای ۴۴۰ واحد مرغ گوشتی با ظرفیت ۱۰ میلیون قطعه است.

۰ 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =