طرح جابجایی ایستگاه‌های اتوبوس شهر در بروجرد ضروری است

بروجرد – ایرنا – معاون عمرانی فرماندار بروجرد گفت: طرح جابجایی ایستگاه های اتوبوس در هسته مرکزی شهر بروجرد با هدف کاهش بار ترافیکی ضروری است و دستگاه مربوطه باید در این راستا اقدامات لازم را انجام دهد.

مسعود فلاح روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به این که از میدان قیام تا صفا به عنوان هسته مرکزی شهر محسوب می شود، ترافیک در این مسیر بسیار زیاد بوده و حتی تردد به سختی صورت می‌گیرد و حرکت اتوبوس ها از سه راه جعفری و در هسته مرکزی شهر نیز این بار ترافیکی را سنگین تر کرده اند.

وی اضافه کرد: از سال گذشته تصمیم گیری هایی مبنی بر جابجایی ایستگاه های اتوبوس از سه راه جعفری به بالاتر از میدان صفا (مقابل پارک صامتیه) انجام شد که هدف از این کار ساماندهی و کاهش بار ترافیکی در هسته مرکزی شهر بود.

فلاح اظهار داشت: از میدان صفا تا سه راه جعفری چند ایستگاه اتوبوس وجود دارد که این خود سبب تجمع افراد می شود که مقرر شد ایستگاه ها به حدود ۵۰۰ متر بالاتر از میدان صفا جابجا شود البته در کنار این اقدامات برنامه ریزیهایی برای پیاده رو سازی خیابان جعفری با هدف عدم تردد خودرو نیز در دستور کار قرار گرفت.

معاون عمرانی فرمانداری بروجرد با اشاره به مقاومت هایی برای جلوگیری از اجرای این طرح بیان کرد: در هر مرحله ای که قرار شد این طرح اجرا شود رانندگان دست از کار کشیدند و از ارائه خدمات به مردم خودداری کردند و طی ۲ روز گذشته نیز به اجرای طرح جابجایی ایستگاه های اتوبوس اعتراض هایی داشتند.

وی بیان کرد: در بسیاری از شهرها در هسته مرکزی و در کنار بازار سنتی ترددی صورت نمی گیرد و پیاده رو سازی با هدف حفظ بافت قدیمی و تاریخی انجام میشود.

فلاح با تاکید بر اینکه در سازمان حمل و نقل شهرداری بروجرد اقدامی انجام نشده است، افزود: برخی از اتوبوسها فرسوده و از رده خارج شده اند و به نظر می رسد اقدامی در حوزه حمل و نقل صورت نگرفته است.

معاون فرماندار بروجرد اضافه کرد: رانندگان بخش خصوصی اتوبوسرانی نیز دارای تعهداتی هستند که باید به آنها عمل کنند.

فلاح اظهارداشت: بعد از اجرای این طرح، در فاز بعدی تردد خودرو از میدان صفا تا قیام حذف می شود که شورا این طرح را تصویب کرده و تلاش می شود تا اجرا شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =