۲۴ تیر ۱۳۹۹،‏ ۹:۳۹
کد خبرنگار: 2099
کد خبر: 83854690
۰ نفر
تکمیل بیمارستان ۵۳۱ تختخوابی بندرعباس نیازفوری هرمزگان است

بندرعباس- ایرنا- استاندار هرمزگان گفت: تکمیل بیمارستان ۵۳۱ تختخوابی بندرعباس از ضروری ترین نیازهای درمان استان است که باید تا پایان امسال آماده بهره برداری شود.

فریدون همتی شامگاه دوشنبه در نشست با مدیران شرکت پیمانکار احداث این بیمارستان، اظهار داشت: بیمارستان ۵۳۱ تختخوابی بندرعباس از پروژه های بسیار مهم در هرمزگان محسوب می‌شود که معاونت عمرانی استانداری به طور ویژه اجرای این طرح را پیگیری می‌کند.

وی ادامه داد: طبق برنامه‌ریزی قبلی، این پروژه قرار بود تا سال ۱۴۰۲ افتتاح شود اما با توجه به نیاز استان به امکانات بیشتر بیمارستانی باید با کار جهادی و شبانه‌روزی این بیمارستان تا پایان سال جاری آماده بهره‌برداری شود.

همتی تصریح کرد: احداث بیمارستان ۵۳۱ تختخوابی بندرعباس از مهمترین اقدامات دولت دوازدهم در هرمزگان و گامی بزرگ در راستای ارتقای امکانات درمانی در این استان است.

وی بیان داشت: از ابتدای دولت دوازدهم تاکنون گام‌های بزرگی توسط دولت در راستای توسعه و افزایش امکانات بیمارستانی در هرمزگان برداشته شده و دربسیاری از بخش‌ها با تکمیل بیمارستان‌های موجود در شهرستان‌ها، ایجاد بخش‌های دیالیز، توسعه اورژانس‌ها، افزایش تخت در مجموعه بیمارستان‌های استان، پروژه‌های مهمی در سه سال اخیر به بهره‌برداری رسیدند.

استاندار هرمزگان تاکید کرد: در حال حاضر با حمایت های دولت طرح های خوبی در بخش بهداشت و درمان هرمزگان در حال اجرا است که از جمله آنها می توان به بیمارستان ۵۳۱ تختخوابی بندرعباس ، بیمارستان ستاره خلیج فارس، بیمارستان دوم میناب و پروژه توسعه بیمارستان کودکان اشاره کرد.

وی افزود: با توجه به هدف گذاری صورت گرفته جهت ایجاد هزار و ۷۰۰ تخت بیمارستانی جدید در استان با احداث بیمارستان های جدید و توسعه بیمارستان های موجود، این مهم در آینده ای نزدیک محقق می شود.

 احداث بیمارستان ۵۳۱ تختخوابی در بندرعباس از پروژه‌های مصوب سفر ریاست جمهوری و دولت به استان در سال 96 است که در سال‌های ۹۷ و ۹۸ منابع اعتباری خوبی نیز به این طرح اختصاص یافته است.

استاندار هرمزگان اردیبهشت امسال در نشستی در همین رابطه اظهار داشت: ا توجه به اهمیتی که دولت برای احداث این بیمارستان قائل بوده تا کنون بالغ بر ۱۵۰ میلیارد تومان بودجه به پروژه بیمارستان ۵۳۱ تختخوابی بندرعباس تخصیص یافته اما پیمانکار پروژه بسیار کند عمل کرده و تنها کمتر از ۵۰ میلیارد تومان در این پروژه هزینه و کار شده است.

 طی حکمی از سوی استاندار هرمزگان محمد حردان به عنوان نماینده ویژه و تام الاختیار در پروژه بیمارستان ۵۳۱ تختخوابی بندرعباس منصوب شد.

استان هرمزگان دارای ۱۷ بیمارستان دولتی با یک هزار و ۱۵۰ تخت فعال است که طبق گفته مسوولان دانشگاه علوم پزشکی، این استان با کمبود یک هزار تخت بیمارستانی مواجه است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =