۱۰۷۰۰ دانش آموز قزوینی امسال در کنکور سراسری شرکت می کنند

قزوین- ایرنا- معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان قزوین از شرکت ۱۰ هزار و ۷۰۰ دانش آموز قزوینی در کنکور سراسری امسال خبر داد.

توفیق محمدحسینی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از این تعدا پنج هزار و ۷۰۰ نفر دانش آموز پسر و مابقی دختر هستند .
وی با بیان اینکه بیش از چهار هزار نفر از جاماندگان کنکور سالهای گذشته نیز علاوه بر این تعداد در کنکور سراسری امسال از استان قزوین شرکت خواهند داشت ، اظهار داشت: تمهیدات لازم برای برگزاری امتحانات از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا اتخاذ خواهد شد و ما تنها مجری برگزاری دستورات آنها در استان خواهیم  بود.
محمد حسینی زمان برگزاری کنکور سراسری را اواخر مرداد ماه امسال اعلام کرد و  ادامه داد: آموزش و پرورش این استان در راستای تقویت بنیه علمی دانش آموزان مناطق محروم توزیع بسته‌های آموزشی و منابع کمک درسی را آماده و در اختیار آنها قرار داده است. 
این مسوول تاکید کرد: همچنین با توجه به شیوع بیماری کرونا ۲۰ همایش جمع بندی دورس توسط کارشناسان این سازمان تولید محتوی شده و طی مدت یک ماه در اختیار دانش آموزان استان در فضای مجازی قرار خواهد گرفت.
وی با بیان اینکه استان قزوین سال گذشته رتبه ۱۱ قبولی در کنکور سراسری را کسب کرد ، افزود: با اقداماتی که در زمینه هدایت تحصیلی دانش‌آموزان پایه دهم صورت گرفته، انتظار می‌رود در سنوات آتی شاهد روند رو به بهبود جایگاه استان از حیث قبولی داوطلبان در آزمون سراسری باشیم.
معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان قزوین ، از خانواده ها خواست تا به آموزش و پرورش در موضوع هدایت تحصیلی دانش آموزان اعتماد کنند و از این طریق فرزندان خود را در مسیر موفقیت در تحصیل قرار دهند.
استان قزوین دارای ۲۴۰ هزار دانش آموز  در مقاطع مختلف تحصیلی است .

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =