نامگذاری معابر بااستفاده از المان‌های فرهنگی انجام شود

کرمانشاه- ایرنا- فرماندار صحنه باتاکید براستفاده از اِلمان های فرهنگی در شهرستان گفت: آنچه در فرآیند نامگذاری معابر حائز اهمیت است، توجه به اِلمان‌ها و نام هایی است که برای شهروندان و افراد هر محله و کوچه، دارای بار مثبت فرهنگی و اجتماعی و سنخیت باشد.

علیرضا حیدری دوشنبه شب در اولین جلسه شورای نظارت بر نامگذاری اماکن صحنه در سرسرای اجتماعات فرمانداری این شهرستان با اشاره به حائز اهمیت دانستن نامگذاری معابر عمومی و اماکن، رعایت دقیق آیین نامه ها و دستورالعمل های اجرایی ذی ربط را از سوی دستگاه ها و نهادهای متولی ضروری دانست.

 رییس شورای نظارت بر نامگذاری اماکن صحنه اظهارداشت؛ نامگذاری اماکن، خیابان ها، کوچه ها و معابر و ...  منوط به تایید نهایی در شورای نظارت بر نامگداری اماکن شهرستان است.

حیدری گفت؛ نامگذاری اماکن، خیابان ها، کوچه ها و معابر به نام شهدای گرانقدر اقدامی ارزشمند و ماندگار در راستای الگو قراردادن و زنده نگه داشتن یاد و خاطره آن عزیران فداکار است و در نامگذاری ها بر بهره گیری از نام ۳۰۰ شهید گرانقدر شهرستان تاکید کرد. 

استفاده از نمادهای فرهنگی منطقه و نام مشاهیر در فرآیند نامگذاری های میادین شهری و روستایی و بهره گیری از نظرات و پیشنهادات اقشار مختلف مردم از دیگر مباحثی بود که مورد تاکید فرماندار صحنه قرار گرفت.

شهرستان صحنه با ۷۷ هزار نفر جمعیت در ۶۰ کیلومتری شرق کرمانشاه واقع شده است