متولیان برگزاری آیین‌ها و تجمعات به مراجع قضایی معرفی می‌شوند

کرمانشاه- ایرنا- رییس شبکه بهداشت و درمان سنقروکلیایی گفت: صاحب و متولیان برگزاری آیین‌ها و تجمعات به دلیل تهدید علیه سلامت عمومی جامعه، به مراجع قضایی معرفی خواهند شد.

دکتر علی کریمی روز سه شنبه به ایرنا افزود: باتوجه به مصوبات ستادهای ملی استانی و شهرستانی کرونا، ایجاد تجمعات بخصوص برگزاری آیین های عروسی و عزا حتی در باغ ها، منازل و روستاها ممنوع می باشد.

وی گفت: باتوجه به شرایط شهرستان از نظر بیماری کرونا، برگزاری آیین ها و تجمعات مصداق بارز تهدید علیه سلامت عمومی جامعه محسوب می شود.

وی اظهار داشت: لذا در صورت مشاهده برگزاری هرگونه تجمع و مراسم در سطح محلات شهر و یا روستا، ضمن متفرق ساختن افراد، صاحب و متولیان مراسم به دلیل تهدید علیه سلامت عمومی جامعه، به مراجع قضایی معرفی خواهند شد.

وی در پایان بیان داشت: شماره تلفن ۰۸۳۴۸۴۲۲۰۶۱ و همچنین سامانه تلفنی ۱۹۰ و ۱۱۰ برای رسیدگی به موارد برپایی تجمعات و آیین ها در منازل و باغات است که مردم می‌توانند از این طریق گزارش های خود را اعلام نمایند.

شهرستان سنقر و کلیایی با ۹۱ هزار نفر جمعیت در ۸۵ کیلومتری شرق کرمانشاه واقع شده است. 

سخنگوی وزارت بهداشت: از دیروز تا امروز ۲۳ تیر ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۳۴۹ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که  یک هزار و ۵۸۱ نفر از آنها بستری شدند و مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۲۵۹ هزار و ۶۵۲ نفر رسید.

دکتر لاری افزود: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۲۰۳ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۳ هزار و ۳۲ نفر رسید.

او گفت: همانند روزهای گذشته، استان‌های خوزستان، خراسان رضوی، آذربایجان غربی و مازندران در وضعیت قرمز قرار دارند.

وی اظهار داشت: استان‌های تهران، فارس،کرمان، البرز، کهگیلویه و بویر احمد، گلستان، بوشهر، هرمزگان و آذربایجان شرقی هم در وضعیت هشدار قرار دارند.