۲۴ تیر ۱۳۹۹،‏ ۱۰:۳۵
کد خبرنگار: 1347
کد خبر: 83854624
۰ نفر

برچسب‌ها

کرایه تاکسی‌ در مهاباد ۱۹ درصد افزایش یافت

مهاباد- ایرنا- سرپرست سازمان مدیریت حمل‌ونقل شهرداری مهاباد گفت: نرخ کرایه تاکسی در این شهرستان ۱۹ درصد افزایش یافت که این افزایش شامل آژانس‌های تاکسی تلفنی، تاکسی‌های گردشی، خطی و ون می‌شود.

شیرکو نورانی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این افزایش ۱۹ درصدی طبق روال هر سال با تصویب شورای اسلامی شهر و کمیته تطبیق فرمانداری به منظور همسان‌سازی نرخ‌ها با شهرهای همجوار صورت گرفته است.

وی ادامه داد: بر همین اساس نرخ کرایه تاکسی‌های گردشی به ۱۰ هزار ریال، شرکت‌های حمل و نقل درون شهری (آژانس‌های تاکسی تلفنی) به ۳۸ هزار ریال، تاکسی تلفنی مرکز ۱۳۳ به ۵۰ هزار ریال، حق کمیسیون دفاتر آژانس ها نیز به ۹۵ هزار ریال و هزینه تاکسی‌ها به تالارهای حاشیه شهر به ۳۸ هزار ریال افزایش یافته است.

سرپرست سازمان مدیریت حمل و نقل شهرداری مهاباد اضافه کرد: این افزایش قیمت از امروز اعمال شده و خدمات حمل‌ونقل بر اساس نرخ‌های جدید انجام می‌شود.

نورانی اظهار داشت: باتوجه به شیوع بیماری کرونا و استفاده نکردن تاکسی‌ها از کل ظرفیت خود در هر سرویس، امکان افزایش موقت نرخ‌های تعیین شده تا پایان وضعیت کرونا وجود دارد که هنوز در این خصوص تصمیم نهایی اتخاذ نشده است.

وی گفت: شهروندان می‌توانند با مشاهده هرگونه تخلفی شکایت خود را به شماره تلفن ۴۲۲۳۳۰۰۰ واحد نظارت و بازرسی تاکسیرانی اعلام کنند.

در شهر ۱۶۸ هزار نفری مهاباد در مجموع ۵۰۵ دستگاه تاکسی گردشی، ۱۵۸ تاکسی خطی، ۹۰ دستگاه ون، ۹۱۵ تاکسی تلفنی، ۴۲ دستگاه اتوبوس، ۱۲ میدل باس و ۶ مینی بوس فعالیت دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =