فرماندار راسک: عرضه دام ویژه عید قربان در این شهرستان ساماندهی می‌شود

چابهار- ایرنا- فرماندار راسک در جنوب سیستان وبلوچستان گفت: شهرداری‌ها تا قبل از ایام پایانی منتهی به عید قربان ساماندهی فضای ویژه نگهداری و عرضه دام زنده و اعمال محدودیت فروش دام در اماکن متعدد محدوده شهرها را عملی کنند تا مردم با مشکلی مواجه نشوند.

سلیم کدخدا روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: بازرسی‌ها از طریق بازرسان شبکه بهداشت و اداره صنعت، معدن و تجارت برای جلوگیری از عرضه پراکنده دام زنده در محیط‌های عمومی و محدوده‌های غیرمجاز شهری باید انجام شود.

وی تصریح کرد: نشست‌های سلامت و امنیت غذایی با دستورکار بررسی آخرین وضعیت ویروس کرونا، کالاهای آسیب رسان، بهداشت آب آشامیدنی و بیماری‌های مرتبط با انسان و دام برگزار شده و مرتب به مسوولان امر برای ساماندهی عرضه دام و رعایت موارد بهداشتی در ایام عید قربان گوشزد شده است.

فرماندار راسک گفت: بابت نگرانی‌های ناشی از مخاطرات آب آشامیدنی ناسالم نشست‌هایی جداگانه با بخشداران و دهیاران روستاهای هدف و مدیریت آب و فاضلاب برگزار و برای کلر زنی، رفع نشتی‌ها در هریک از مصادیق اعلام شده تدابیر بخصوصی اندیشیده شود.

وی با بیان اینکه کارگروه جمع‌آوری سگ‌های بلا صاحب با مدیریت معاونت برنامه ریزی فرمانداری تشکیل و تصمیماتی اتخاذ شده است افزود: نظارت‌های شرعی و بهداشتی از سوی عوامل و ناظران اداره دامپزشکی برای ذبح دام در ایام عید انجام شود.

کدخدا همکاری برای اجرای بهینه رزمایش مشترک مقابله با کرونا شامل تب سنجی،اکسیژن سنجی،ضد عفونی سازی خودروهای عبوری در دو نقطه از ورودی شهر با همکاری و همراهی تمامی دستگاه‌های عضو کارگروه سلامت و با استفاده از امکانات تحت احتیار را خواستار شد.

وی بیان کرد: در اولین فرصت مناسب نشست ویژه‌ایی با هدف تجلیل از زحمات و خدمات مجاهدان حوزه‌های سلامت،آموزش، فرهنگ و خدمات عمومی در عرصه مبارزه با ویروس کرونا برگزار خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =