کاهش آسیب های اجتماعی در جامعه نیازمند کار علمی، مدون و واقعی است

قزوین - ایرنا - رییس کل دادگستری استان قزوین با تاکید بر اهمیت موضوع کاهش آسیب های اجتماعی گفت: کاهش آسیب های اجتماعی در جامعه نیازمند کار علمی، مدون و واقعی است.

حجت الاسلام نورالله قدرتی روز دوشنبه در همایش نقش روحانیون در کاهش آسیب های اجتماعی استان قزوین در حوزه علمیه شهرستان تاکستان افزود : آسیب های اجتماعی در 4 چهره آسیب های اجتماعی مجرمانه، حقوقی، عرفی و شرعی در جامعه نمایان می شود.
وی بر نقش بی‌بدیل روحانیون در کاهش آسیب‌های اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم تاکید کرد و گفت‌: کنترل و کاهش این آسیب ها، نیازمند همت ویژه فعالان دینی و فرهنگی و به ویژه روحانیون است. 
رییس کل دادگستری استان قزوین گفت: فعالان دینی و روحانیون باید آسیب‌های اجتماعی را بشناسند و بر اساس فرهنگ و سبک قرآنی و اسلامی، برای سلامت جامعه و نشاط اجتماعی و کنترل و کاهش معضلات فرهنگی و اجتماعی، برنامه های کاربردی ارائه دهند.
حجت الاسلام قدرتی افزود : پدیده طلاق یکی از مهمترین آسیب های اجتماعی است که بر تمامی جوانب زندگی فردی و اجتماعی انسان اثر می گذارد و نقش آموزش پیش از ازدواج بسیار مهم بوده که می توان با استفاده از ظرفیت روحانیون و صدا و سیما در آگاهی بخشی به جامعه از افزایش طلاق پیشگیری نمود.
وی یادآورشد : سال گذشته دستگاه قضایی استان قزوین برای اولین بار حداقل طی 10 سال گذشته، شاهد هشت درصد کاهش در پرونده های طلاق و یک درصد کاهش در پرونده های ورودی به دستگاه بوده است.

آیت الله علی اسلامی نماینده استان قزوین در مجلس خبرگان رهبری نیز گفت : همه از جمله روحانیون باید پای کار بیایند تا مشکلات به ویژه در حوزه قضایی کاهش یابد.

به گفته وی دستگاه‌ها از ظرفیت روحانیون برای کاهش آسیب‌های اجتماعی غافل نشوند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =