۲۳ تیر ۱۳۹۹،‏ ۲۲:۴۵
کد خبرنگار: 1416
کد خبر: 83854539
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

سیلاب در خلخال خساراتی برجای گذاشت

اردبیل_ایرنا_ بارش باران شدید و رگباری در خلخال شامگاه دوشنبه موجب آبگرفتگی و جاری شدن سیل در معابر عمومی این شهر و طغیان رودخانه‌ها شده و خساراتی را به تاسیسات زیربنایی شهری و بخش کشاورزی و باغی وارد کرد.

رییس اداره هواشناسی خلخال دوشنبه شب در گفت ‌و گو با  ایرنا از بارش بیش از ۲۰ میلیمتر باران در کمتر از یک ساعت در این شهر خبر داد و افزود: بارش تند و رگباری باران موجب آبگرفتگی معابر عمومی و همچنین جاری شدن سیل و طغیان رودخانه‌های این شهرستان شد.

فرامرز فرض‌الله‌پور با بیان اینکه در هفته جاری بیش از ۳۵ میلیمتر باران در شهر خلخال باریده است، اظهارداشت: بارش باران تند و رگباری شامگاه دوشنبه با رعد وبرق‌های شدید و غرش‌ بلند آسمان همراه بوده و موجب وحشت شهروندان شد.

وی با بیان اینکه تداوم بارش‌های رگباری همراه با رعد و برق تا فردا شب  پیش‌بینی می‌شود، گفت: انتظار از شهروندان بویژه کشاورزان و دامداران پرهیز از تردد در حاشیه رودخانه‌ها ومسیل آب‌های روان تا زمان آرام شدن شرایط جوی منطقه است.

سرپرست شهرداری خلخال نیز از آبگرفتگی چندین خیابان بزرگ در این شهر بر اثر بارش‌ شدید باران خبر داد و افزود: ماموران شهرداری در حال بازگشایی معابر مسدود شده از سیلاب هستند.

فرهاد خوگر اظهار کرد: علت آبگرفتگی معابر عمومی بویژه کانال‌ آب‌های سطحی، رهاسازی نخاله‌های ساختمانی همچون کاغذ سیمان‌ و یونولیت عایق کاری از سوی پیمانکاران مجری پروژه‌های ساختمانی در داخل این کانال‌ها است.

وی گفت: بر اثر شدت بارش و طغیان رودخانه‌های نورعلی و هروچای ، خساراتی به تاسیسات زیربنایی شهر وارد شده  که میزان خسارت در حال برآورد است.

بهبود علیزاده ، مدیر جهاد کشاورزی خلخال نیز گفت: سیلاب حاصله از بارش‌های رگباری باران در برخی از مناطق روستایی و همچنین باغ‌های حاشیه رودخانه هروچای خساراتی را به باغداران و کشاورزان وارد کرده است که میزان آن در حال برآورد است.

سیل همچنین برای مدتی موجب مسدود شدن جاده ارتباطی خلخال - شاهرود شد که با تلاش راهداران این جاده بازگشایی شد.

به گزارش ایرنا ، بارش باران رگباری و تند امشب در بخش ارشق شهرستان مشگین‌شهر نیز موجب جاری شدن سیلاب و خسارت به مزارع کشاورزی شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =