همفکری دولتمردان و دانشگاهیان وضعیت اقتصادی کردستان را بهبود  می‎‌بخشد

سنندج - ایرنا - معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کردستان گفت: بی‌شک با هم‎‌اندیشی بین نهادهای دولتی، خصوصی و دانشگاهی می‌توان گام‎های اساسی برای بهبود وضعیت اقتصادی استان برداشت.

خالد جعفری روز دوشنبه در نشست با نخبگان حوزه اقتصادی استان اظهار داشت :  یکی از اهداف این جلسه  برقراری و تحکیم ارتباط بین بخش دولتی،  دانشگاه ها و بخش خصوصی است تا با همفکری بتوانیم در شرایط سخت اقتصادی کنونی حرکت و اقدام کنیم. 

وی بیان مسائل تخصصی تر در زمینه مسائل اقتصادی را از دیگر اهداف برگزاری این نشست دانست و افزود:  سرمایه علمی امروز با چند دهه پیش قابل قیاس نیست و باید از این ظرفیت نهایت بهره برداری را کنیم. 

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کردستان با اشاره به اینکه سرمایه انسانی مهمترین بخش توسعه است، گفت : به لحاظ علمی استان غنی هستیم و می‌طلبد نسخه‌ای برای بهبود وضعیت استان بپیچیم. 

جعفری یادآور شد : از جمله اقداماتی مطلوب و تاثیرگذار در استان تهیه سند آمایش سرزمین بوده که هم اکنون مراحل نهایی آن در حال طی شدن است. 

وی خواستار کمک به بخش اجرایی استان توسط دانشگاهیان شد و اظهارداشت : جذب سرمایه‌گذاری و توسعه بیشتر مرز باشماق و ایجاد منطقه آزاد تجاری، صنعتی بانه و مریوان از جمله کارها و اولویت‌های است. 

پنجره واحد سرمایه‌گذاری ملی در استان به بهره برداری می‌رسد

مدیرکل امور اقتصاد و دارایی کردستان هم در این جلسه با بیان اینکه بهبود محیط کسب و کار از سیاست‌ها و رویکردهای اصلی وزارت امور اقتصادی و دارایی است گفت:  حذف مقررات زاید اقدامی موثر در تسهیل سرمایه گذاری بوده که تاکنون چند پیشنهاد برای هیات مقررات‌زدایی در وزارت اقتصاد و دارایی ارائه شده است.

محمد عظیم ملک با بیان اینکه پنجره واحد در مرکز خدمات سرمایه گذاری استان فعال است، یادآور شد: قراراست پنجره واحد ملی نیز تا پایان امسال به بهرهبر داری برسد و این اقدام تاثیر بسزایی در فرآیند صدور مجوزها دارد. 

 مدیرکل امور اقتصاد و دارایی کردستان افزود:  تمام استعلامات و درخواست های سرمایه گذاری از این طریق انجام و  شاهد افزایش سرعت پاسخگویی به استعلام ها خواهیم بود. 

ملک اظهار داشت : استاندار کردستان طی بخشنامه ای به تمام دستگاه اجرایی استان ابلاغ کردند که هیچ دستگاهی  حق ندارد بیش از هفت روز را به صدور مجوز اختصاص دهند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =