استاندار فارس: فعالیت‌های دولت برای توانمندسازی جامعه هدف بهزیستی ارزشمند است

شیراز- ایرنا- استاندار فارس تلاش‌های انجام شده برای توانمندسازی جامعه هدف بهزیستی را مثبت ارزیابی کرد و ضمن تاکید بر لزوم تقویت این اقدامات، گفت: در زمینه درمانی، تربیتی، اشتغال، معیشت و مسکن، شاهد حرکت‌های بسیار ارزشمندی در دولت‌های یازدهم و دوازدهم بوده‌ایم که باید استمرار یابد.

عنایت‌الله رحیمی، دوشنبه در سومین روز از هفته بهزیستی در بازدید از اداره کل بهزیستی استان فارس بیان کرد: توجه به مددجویان و توانخواهان نه تنها یک وظیفه اجتماعی و انسانی که تکلیفی شرعی در چارچوب قانون محسوب می‌شود.

وی، با بیان اینکه در آموزه‌های دینی و فرهنگی، ارج نهادن به انسان همواره مورد توجه بوده است، اظهار داشت: در عمر پُر برکت سازمان بهزیستی برای عزت و کرامت مددجویان و توانخواهان اقدامات مطلوبی انجام شده است.

رحیمی ادامه داد: تقدیر از اقدامات انجام شده به معنای این نیست که تمام نیازها و مشکلات این قشر جامعه رفع شده است، بلکه بر این باوریم که هر روز مشکلات و موضوع‌های متفاوتی نمود می‌یابد که باید برای حل آنها چاره اندیشی کرد.

استاندار فارس، چهل سالگی سازمان بهزیستی را نشانه پختگی، خردورزی، بردباری و تحول دانست و گفت: هم اکنون زمان آن رسیده که همه نقاط قوت و ضعف سال‌های پیشین بررسی شده و سند و برنامه‌ای برای تحول و توسعه این سازمان تدوین و اجرایی شود.

رحیمی، اشتغال را از دغدغه‌ها و مسائل امروز جامعه برشمرد و با اشاره به اینکه محدودیت‌های موجود این مشکل را در جامعه هدف بهزیستی پُر رنگ‌تر کرده است، افزود: در دولت تدبیر و امید تمام تلاش بر این است که با ایجاد فرصت‌های شغلی هدفمند برای این افراد بخشی از این مشکلات رفع شود و در این زمینه نیز تسهیلاتی در اختیار نهادهای حمایتی قرار داده شده است که با هدف ایجاد اشتغال، به مددجویان اختصاص می‌یابد.

بیست و یکم تا بیست و هفتم تیرماه به عنوان هفته بهزیستی نامگذاری شده است. شعار سال 99 این مناسبت که مقارن با چهلمین سال تاسیس این نهاد حمایتی است، " بهزیستی در گام دوم: شفافیت، تحول خدمت، ارتقای سلامت اجتماعی در خانواده " تعیین شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =