مردم در جمع‌آوری دستفروشان مترو تهران مشارکت کنند

تهران- ایرنا- مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه با بیان اینکه وظیفه اصلی کارکنان این شرکت ارائه خدمات حمل‌ونقل به مسافران است، می‌گوید: این شرکت نیرویی برای جمع‌آوری دستفروشان در مترو پایتخت ندارد و در این زمینه مسافران باید مشارکت کنند.

«فرنوش نوبخت» روز سه‌شنبه در این باره به خبرنگار ایرنا اظهارداشت: دستفروشان این روزها با وجود جولان دادن کرونا در پایتخت همچنان در ایستگاه‌های مترو تهران فعالیت می‌کنند و کارکنان این شرکت هم با همکاری پلیس از ورود آنان به ایستگاه‌ها جلوگیری می‌کنند اما در مجموع وظیفه آنان ارائه خدمات مناسب حمل‌ونقل است.

به گفته وی بسیاری از دستفروشان با چهره یک مسافر عادی وارد مترو می‌شوند و در داخل واگن‌های مترو به فعالیت می‌پردازند در نتیجه مدیریت این افراد از حوزه کارکنان شرکت مترو خارج است.

وی به راهکار مشارکت مردم نیز اشاره کرد و ادامه داد: مردم باید با خرید نکردن از دستفروشان مترو، زمینه خداحافظی آنان را فراهم کنند اما وقتی که کاسبی این افراد از سوی مسافران مناسب باشد، تشویق شده و هر روز نیز افراد بیشتری وارد مترو می‌شوند.

مدیرعامل مترو تهران تاکید کرد: بیشتر این دستفروشان به وسیله یک کیف دستی و وسایل کوچک قابل حمل به عنوان یک مسافر عادی وارد قطار مترو می‌شوند و در داخل قطار نسبت به فروش کالاهای خود اقدام می‌کنند.

نوبخت با بیان اینکه در حال حاضر بیشتر مسافران مترو ماسک می‌زنند، بیان کرد: کارکنان شرکت با همکاری ماموران پلیس از ورود مسافرانی که ماسک ندارند، جلوگیری می‌کنند اما انتظار می‌رود مسافران هم به عنوان چشم ناظر به یکدیگر تذکر دهند.

به گفته وی تولیدکنندگان ماسک با همکاری وزارت صمت در قسمت ورودی تمامی ایستگاه‌های مترو ماسک ارزان قیمت عرضه می‌کنند و در تامین ماسک در داخل مترو مشکلی وجود ندارد.

به گفته نوبخت در این زمینه بنرهای هشداردهنده در ورودی ایستگاه‌های مترو نصب شده و با توجه به اینکه شرکت مترو نمی‌تواند نیروی انسانی برای کنترل افراد بدون ماسک استخدام کند اما بهترین راه‌حل در این زمینه همکاری اجتماعی است که از سوی شهروندان باید انجام شود.

مترو تهران در هفت خط و ۱۲۷ ایستگاه فعال است؛ این شرکت روزانه ۹۰۰ هزار مسافر در خطوط مختلف را جابجا می‌کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =