وزیر خارجه فرانسه به لبنان و عراق سفر می کند

تهران - ایرنا - ژان ایو لودریان وزیر امور خارجه فرانسه با هدف انجام رایزنی های دوجانبه و منطقه ای با مقامات عالی لبنان و عراق، اوایل هفته آینده به بیروت و بغداد سفر خواهدکرد.

براساس گزارش روز دوشنبه رسانه های خارجی، لودریان در سفر به بیروت با میشل عون رئیس جمهوری، نبیه بری رئیس مجلس، حسن دیاب نخست وزیر و نیز با وزیر امور خارجه لبنان ملاقات خواهد کرد.

وزیر امور خارجه فرانسه که کشورش از روابطی ویژه با لبنان برخوردار است، در این سفر تلاش خواهد کرد تا به بهانه کمک به حل بحران اقتصادی لبنان و فراهم کردن زمینه پرداخت وام صندوق بین المللی پول به بیروت، مقامات لبنان را نسبت به انجام اصلاحات مورد نظر پاریس متقاعد کند.

لودریان به تازگی گفته است اگر مقامات لبنان می خواهند که کشورشان از روشکستی اقتصادی رهایی یابد، باید خودشان هم حرکتی انجام دهند و گام های عملی در زمینه انجام اصلاحات در لبنان بردارند.

وزیر امور خارجه فرانسه بعد از ملاقات با مقامات لبنانی، در ادامه سفر خاورمیانه ای خود عازم بغداد خواهد شد. 

ملاقات با مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق و گفت و گو با دیگر مقامات عالی دولت بغداد در خصوص تحولات این کشور ، روابط دو جانبه و مسائل سیاسی و امنتی مرتبط به با منطقه از جمله برنامه های لودریان در سفر به بغداد خواهد بود.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha