۲۳ تیر ۱۳۹۹،‏ ۱۷:۵۴
کد خبرنگار: 1180
کد خبر: 83854380
۰ نفر

برچسب‌ها

توزیع مرغ منجمد در بازارخوزستان تا زمان تعدیل قیمت

اهواز-ایرنا- معاون اقتصادی و بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان گفت: مرغ منجمد برای تعدیل قیمت این کالا در بازار استان در حال توزیع است وتا زمان کاهش قیمت این کالا در بازار توزیع ادامه خواهد یافت.

به گزارش ایرنا عبدالرحمان ناصریان دوشنبه در ستاد تنظیم بازارخوزستان در سرسرای سازمان صمت استان با اشاره به اینکه  قیمت هر کیلوگرم مرغ کشتار روز امروز در بازار استان به۱۹۲ هزار ریال رسید بیان کرد: مرغ منجمد در حال حاضر بیشتر در فروشگاه های بزرگ در حال توزیع است اما بازار خرده فروشی از مرغ منجمد چندان استقبال نکرده است.

وی گفت: قیمت هر کیلوگرم مرغ منجمد ۱۳۵ هزار ریال است و قیمت مصوب مرغ کشتار روز نیز هر کیلوگرم بین ۱۵۰ تا ۱۶۰ هزار ریال است.

ناصریان ادامه داد: قیمت مرغ به دلیل نوسانات قیمت نهاده ها و افزایش قیمت آن از هر کیلوگرم ۴۲ هزار ریال به ۷۵ هزار ریال در یک ماه اخیر افزایش یافته است.

معاون اقتصادی و بازرگانی سازمان صمت استان در ادامه با اشاره به شرایط واردات کولر بیان کرد: قوانین وشرایطی مانند تعلق نگرفتن ارزنیمایی برای واردات کولر، افزایش قیمت ارزو شرط داشتن نمایندگی برای واردات این کالا از جمله مواردی است که باعث ِّ رغبتی واردکننندگان و کاهش واردات کولر شده است.

معاون اقتصادی و بازرگانی سازمان صمت استان در ادامه با اشاره به پرونده قاچاق ۳۶ هزار کولر در استان افزود: هنوز هیچ تصمیمی برای اجرای حکم این پرونده و عرضه کولرهای قاچاق در بازار گرفته نشده است.

درادامه این نشست معاون بازرسی و نظارت سازمان صمت استان بیان کرد: با وجود افزایش مرغ بازهم مرغداران به سود نمی رسندو این دلالان هستند که از این شرایط به نفع خود استفاده می‌کنند.

بهرام جباری بیان کرد: از ابتدای امسال تا کنون از ۴۷ هزار و ۹۰۰ واحد صنفی بازرسی انجام گرفته که در این تعداد بازرسی ۲هزار و ۶۰۲ پرونده تخلف تشکیل شده است.

وی با اشاره به افزایش چشمگیر قیمت کالای خانگی در سطح بازار بیان کرد: قیمت کالای خانگی در بازار بین ۳۰ تا ۵۰ درصد افزایش یافته است و این شرایط را برای مردم بسیار سخت کرده است.

جباری افزود: مواد غذایی ومصالح ساختمانی نیز دچار افزایش قیمت شده اندو با وجود بازرسی های زیادی که از سطح بازار انجام می شود اما امکان کنترل این افزایش قیمت وجود ندارد.

قیمت هر کیلوگرم مرغ کشتار روز در یک ماه اخیر در بازارخوزستان از هرکیلوگرم ۹۰ هزار ریال به ۱۹۰هزار ریال افزایش یافته است که سازمان صمت استان عامل اصلی این اتفاق را افزایش قیمت نهاده ها عنوان کرده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =