بیماران نگران دریافت خدمات پزشکی در بیمارستان های هرمزگان نباشند

بندرعباس- ایرنا- در روزهای اخیر مراجعه بیماران به بیمارستان های هرمزگان به علت نگرانی از ابتلاء به کرونا کاهش یافته، در حالی که طبق گفته رییس دانشگاه علوم پزشکی این استان نگرانی در این خصوص وجود ندارد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان روز دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مراجعه به موقع به مراکز درمانی برای دریافت خدمات پزشکی مورد نیاز از اهمیت بالایی در ارایه درمان های موثر دارد و باید بیماران به این موضوع توجه ویژه ای داشته باشند.

دکتر حسین فرشیدی تصریح کرد: گرچه شرایط استان از نظر ابتلا به کرونا در وضعیت هشدار می باشد، اما بیماران بویژه بیماران خاص همچون بیماران قلبی بدون نگرانی برای دریافت خدمات پزشکی به بیمارستان‌ها مراجعه کنند.

وی خاطرنشان کرد: در نتیجه اعمال محدودیت های جدید و برخورد با کسانی که پروتکلهای بهداشتی را رعایت نمی کنند، از ابتدای هفته شمار بستری ها و فوتی های مبتلا به کرونا در هرمزگان اندکی کاهش یافته اما همچنان در شرایط خوبی به سر نمی بریم.

فرشیدی تاکید کرد: مردم باید در نظر داشته باشند که کرونا به این زودی ها تمام شدنی نیست و باید به زندگی با آن با رعایت پروتکلهای بهداشتی عادت کنند.

وی با اشاره به تبعات ناشی از رعایت نکردن پروتکلهای بهداشتی و تاثیر آن بر سلامت مردم، گفت: درهفته گذشته استفاده از ماسک ۸۵ و رعایت فاصله فیزیکی زیر ۶۰ درصد بود که این اصلا رضایت بخش نیست و باید مردم توجه بیشتری به این مسایل داشته باشند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در خصوص آخرین آمار ابتلا به کرونا در استان گفت: اکنون ۵۹۲ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری اند که از این شمار ۹۱ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه (آی. سی. یو) بستری هستند و حال ۳۸ نفر وخیم است.

دکتر فرشیدی خاطرنشان کرد: در هفته گذشته ۶۸۹ نفر در بیمارستان‌های استان بستری بودند که از این شمار ۶۴۳ نفر بهبود یافته و مرخص شده اند و در این مدت ۷۷ نفر جان باختند که در مقایسه با هفته قبل از آن، ۳۵ درصد افزایش داشت.

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون ۲۵۹ هزار و ۶۵۲ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و با فوت ۲۰۳ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جان‌باختگان کرونا در کشور به ۱۳ هزار و ۳۲ نفر رسید.

سیما سادات لاری روز دوشنبه درباره آخرین آمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در کشور و موارد فوت ناشی از این ویروس بیان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز (۲۳ تیر ۱۳۹۹) و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۳۴۹ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که هزار و ۵۸۱ مورد بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۲۵۹ هزار و ۶۵۲ رسید.

وی ادامه داد: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته،۲۰۳ بیمار کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری تاکنون به ۱۳ هزار و ۳۲ نفر رسید.

معاون وزیر بهداشت گفت: خوشبختانه تاکنون ۲۲۲ هزار و ۵۳۹ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند. همچنین ۳۳۷۵نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

لاری بیان کرد: تاکنون یک میلیون و ۹۹۷ هزار و ۹۶۷ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: همانند روزهای گذشته، استانهای خوزستان، خراسان رضوی، آذربایجان غربی و مازندران در وضعیت قرمز قرار دارند و استانهای تهران، فارس،کرمان، البرز، کهگیلویه و بویر احمد، گلستان، بوشهر، هرمزگان و آذربایجان شرقی هم در وضعیت هشدار قرار دارند.

وی افزود: همچنان توصیه وزارت بهداشت این است که از حضور در اماکن شلوغ خودداری کنید و تا جای ممکن کارهای روزمره را از طریق مجازی انجام دهید. اگر مجبور شدید به بیرون بروید مدت زمان حضور در اماکن شلوغ را به حداقل برسانید زیرا هر چه مدت حضور در اماکن عمومی بیشتر باشد احتمال ابتلا به ویروس کرونا بیشتر است. هنگام خروج از منزل حتما رعایت پروتکل سه گانه بهداشتی شامل حفظ  فاصله ۱.۵ تا دومتری با دیگران، شست و شوی مداوم دست ها و استفاده از ماسک برای همه سنین الزامی است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =