۲ هزار فرصت شغلی برای مددجویان تهران ایجاد می‌شود

تهران- ایرنا- معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان تهران اعلام کرد که با همکاری سرمایه‌گذاران و کارآفرینان بخش خصوصی ۲ هزار فرصت اشتغال خانگی از طریق پروژه راهبران شغلی تا پایان سال برای مددجویان استان ایجاد می‌شود.

حسین فتح‌آبادی روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت:در طرح راهبران شغلی افراد تحت پوشش می‌توانند با کمترین ریسک‌پذیری، سرمایه اندک و در کوتاه‌ترین زمان ممکن به درآمد کافی برسند.

وی با بیان اینکه در این طرح کسب مهارت و خودکفایی مستمر برای مددجویان استان در اولویت قرار می‌گیرد، بیان کرد: بر اساس تفاهم‌نامه‌ای که با کارآفرینان بخش خصوصی منعقد شده است، در صدد هستیم این فرصت‌های شغلی را در زمینه تولید عروسک، صنایع دستی، تراش سنگ فیروزه، فرش، تولید پوشاک، پرورش دام سبک، بازاریابی و تبلیغات، تولید محتوا، آموزش ادمین اینستاگرم برای افراد تحت پوشش فراهم کنیم.

به گفته معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان تهران در این طرح ضمن خرید محصولات به صورت حق‌الزحمه از مددجویان، آموزش و تسهیلات مالی از پنج تا ۵۰ میلیون تومان برای توسعه فعالیت کارگاهی به خانواده‌های تحت پوشش پرداخت می‌شود.

«فتح‌آبادی» با تاکید بر اینکه بیشترین میزان پرداختی در طرح راهبران مربوط به توسعه و پرورش دام سبک است، افزود: میزان تسهیلات در این بخش ۵۰ میلیون تومان است و بیشترین متقاضیان را مددجویان ورامین و فیروزکوه به خود اختصاص داده‌اند.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان تهران به تعهد اشتغالزایی هشت هزار نفری مددجویان استان علاوه بر طرح راهبر شغلی در سالجاری اشاره کرد و گفت: ایجاد این فرصت‌های شغلی از طریق بخش کاریابی و تسهیلات کارآفرینی پیش‌بینی شده است.

«فتح‌آبادی» با اشاره به اینکه این نهاد در طرح کاریابی از طریق بسته‌های حمایت، کمک‌های ویژه‌ای را به کارآفرینان پرداخت می‌کند، تصریح کرد: در این بسته حمایتی پرداخت ۲۳ درصدی سهم بیمه کارفرمایی به مدت ۲ سال و پرداخت تسهیلات ۵۰ میلیون تومانی با بهره چهار درصد و پرداخت ۶۰ ماهه به ازای جذب هر مددجو مدنظر است.

وی بیان کرد: سال گذشته کمیته امداد امام خمینی (ره) استان زمینه اشتغال پنج هزار و ۴۵۸ نفر با تخصیص ۱۱۰ میلیارد تومان منابع مالی را از طریق بانک‌های خصوصی، دولتی، تبصره ۱۶ اشتغال روستایی و صندوق امداد ولایت فراهم کرد.

معاون اشتغال کمیته امداد استان تهران گفت: تسهیلات کارانگیزی، توان‌افزایی و خودکفایی به ترتیب ۱۰، ۲۰ و ۵۰ میلیون تومان با سود چهار درصد و بازپرداخت ۶۰ ماهه به مددجویان پرداخت می‌شود.

کمیته امداد امام خمینی (ره) استان تهران بیش از ۷۴ هزار خانواده را تحت پوشش دارد.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =