شیوع کرونا باعث قطع بیمه تامین اجتماعی افزون بر هفت هزار نفر در یزد شد

یزد- ایرنا - مدیرکل تامین اجتماعی استان یزد گفت: شیوع ویروس کرونا تاکنون باعث قطع بیمه هفت هزار و ۱۰۰ نفر از افراد زیر پوشش این بیمه شده که بخشی از این افراد بیمه اجباری و بخشی اختیاری هستند.

مجید درویشی روز دوشنبه در نشست خبری آنلاین خانه مطبوعات و رسانه‌های استان افزود:  با اقدامات و برنامه‌هایی که در دستور کار سازمان تامین اجتماعی قرار دارد، تلاش می شود تا مشکل این افراد برطرف و دوباره بیمه آنها برقرار شود.

وی اظهار داشت: در سه سال گذشته تعداد بیمه شدگان اجباری یزد رشد ۳.۵ درصدی داشته و اکنون از مجموع بیمه شدگان اجباری استان ، ۶۴ درصد بیمه شدگان بخش صنعت و معدن، ‌هفت درصد پیمانکاری، ۲۶ درصد خدمات‌ و سه درصد مربوط به بیمه شدگان بخش کشاورزی هستند.

درویشی خاطر نشان کرد: بر اساس کد ملی افراد، ۳۰ درصد بیمه شدگان اجباری این استان بومی و ۷۰ درصد غیربومی هستند که  ۱۹۶ هزار و ۱۸۹ نفر بومی و ۸۶ هزار و ۹۶۱ نفر غیربومی می باشند.

وی اضافه کرد:  ۷۷ درصد کل جمعیت  استان از بیمه تامین اجتماعی برخوردارند  اما به توجه به نسبت جمعیت شهری ، این میزان  ۹۱ درصد جمعیت شهری استان را تشکیل می‌دهد.

 مدیردرمان سازمان تأمین اجتماعی استان هم در این نشست اعتباربخش درمان را در سالجاری ۷۱۹ میلیارد تومان بیان کرد و گفت: ساخت کلینیک خیری دندانپزشکی و بازسازی بخش NICU بیمارستان شهدای کارگر از برنامه‌های این مدیریت در سالجاری است.

محمدحسین توحیدی فر افزود: در سال گذشته افزون بر۲۸ هزار بیمار در بیمارستان شهدای کارگر بستری شدند که ۱۵ هزار نفر از این تعداد مورد عمل جراحی قرار گرفتند.

استان یزد یک میلیون و ۱۳۸ هزار نفر جمعیت دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =