مستمری پرداختی بهزیستی به کودکان کار عامل بازدارنده‌ای نیست

خرم آباد – ایرنا – مدیرکل بهزیستی لرستان گفت: ماهانه ۱۰۸ هزار تومان برای مستمری کودکان کار پرداخت می‌شود که این رقم اندک با توجه درآمد این قشر؛ بازدارنده نیست.

کرم یاری روز دوشنبه در نشست با خبرنگاران افزود:‌ پرداخت این رقم مستمری به کودکانی که دست از کار کشیده اند بر مبنای مصوبات قانونی است اما بدون شک با توجه به درامد این کودکان؛ رقم قبال توجهی نیست و نمی توان انتظار داشت خود و خانواده شان از کار اجتناب کنند.

وی اظهار داشت: ۵۷۰ کودک کار و خیابانی در استان شناسایی شده که تاکنون سندی دال بر فعالیت سازماندهی شده ی این افراد کشف نشده است.

وی با اشاره به اینکه از این تعداد ۴۹ کودک خیابانی و مابقی کار هستند، بیان کرد: کودکان کار تنها ساعاتی از شبانه روز را در خیابان مشغول کار هستند اما کودکان خیابانی خانواده ندارند و ۲۴ ساعت در معابر و مکان های عمومی به سر می برند.

مدیرکل بهزیستی لرستان با بیان اینکه تاکنون ۲۱۷ کودک کار تحت پوشش مستمری این سازمان قرار گرفته اند، ادامه داد: ۱۲ دستگاه در موضوع ساماندکی کودکان کار دخالت دارند اما وظیفه کودکان خیابانی بر عهده این سازمان است.

یاری ادامه داد: سه مرکز نگهداری کودکان کار و خانواده در خرم‌آباد و بروجرد دایر شده و تمامی ۴۹ کودک خیابانی  حمایت های لازم را از طریق مراکز شبه خانواده دریافت می کنند.

وی گفت: متاسفانه آسیب های مختلفی کودکان کار را تهدید می کند چراکه این افراد در سنین کودکی به کسب درامد مششغول شده و از اقدامات تربیتی محروم می شوند که همین امر زمینه رشد رفتارهای نادرست را در این افراد تقویت می کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =