توقیف شناور حامل کالای قاچاق در آبهای شمال غرب خلیج فارس

اهواز- ایرنا - فرمانده مرزبانی ودریابانی خوزستان گفت: ماموران دریابانی یک فروند شناور تجاری حامل کالای قاچاق را روز دوشنبه در آبهای شمال غرب خلیج فارس توقیف و محموله آن را ضبط کردند.

سردار لطفعلی پاکباز روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: ماموران دریابانی در جریان بازرسی از بخش‌های مختلف این شناور ، ۱۰۰ دستگاه تلویزیون ۸۰ دستگاه لباسشویی ۱۰۰ دستگاه جارو برقی ۳۰ دستگاه کولر گازی و ۳۰ دستگاه یخچال که همگی قاچاق و با هدف عرضه در بازار داخلی کشور بارگیری شده بود کشف کردند.
وی ارزش این محموله قاچاق را که در یکی از کشورهای حوزه خلیج فارس بارگیری شده بود ۲۶میلیارد ریال بیان کرد و افزود: شناور حامل قاچاق نیز به یکی از پایگاه‌های دریابانی منطقه هدایت شد.
فرمانده مرزبانی و دریابانی خوزستان در ادامه افزود: در این ارتباط چهار متهم به قاچاق کالا نیز بازداشت شدند.
اداره کل تعزیرات حکومتی خوزستان مسوولیت رسیدگی به پرونده‌های قاچاق کالا و سوخت را برعهده دارد.
ابتدای هفته جاری نیز یک فروند شناور حامل ۲۵میلیارد ریال کالای قاچاق در آبهای ساحلی ماهشهر نیز توسط ماموران مرزبانی خوزستان توقیف و کالای آن به نفع دولت ضبط شد.
سردار پاکباز اظهار داشت:مبارزه جدی با قاچاقچیان در اولویت کاری مرزبانی قرار دارد و دریابانان خوزستان با اشراف بر آب‌های ساحلی استان و کنترل دقیق شناورهای تجاری و صیادی از ورود هرگونه کالای قاچاق به کشور جلوگیری می‌کنند.
کاهش تولید ملی ، رکود اقتصادی و تعطیلی واحدهای صنعتی داخلی از پیامدهای قاچاق کالا است.

در سال جاری دست کم ۱۸محموله کالای قاچاق حین ورود به کشور در آبهای ساحلی و شمال غرب خلیج فارس توقیف شدند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =