اقدامات بهداشتی باشگاه پرسپولیس برای جلوگیری از ابتلای بازیکنان به کرونا

تهران- ایرنا- پزشک تیم فوتبال پرسپولیس قسمتی از اقدامات این باشگاه را به منظور جلوگیری از ابتلای بازیکنان این تیم به ویروس کرونا تشریح کرد.

علیرضا حقیقت روز سه‌شنبه در رابطه با ابتلای یکی از بازیکنان پرسپولیس به ویروس کرونا و اقداماتی که در باشگاه پرسپولیس برای جلوگیری از ابتلای اعضای این تیم به کرونا انجام می‌شود، گفت: مراقبت‌های کنترلی در ارتباط با کرونا و پیشگیری از شیوع آن در تیم با جدیت دنبال می‌شود. البته باید در نظر بگیریم که بازیکنان ساعات زیادی را در جمع خانواده و در سطح جامعه حضور دارند که در این باره نکات لازم به صورت مکرر به اعضای تیم منتقل می‌شود. شانس ابتلا را نمی‌توان به صفر رساند و فوتبال برقرار باشد یا نباشد هیچ‌کس نمی‌تواند چنین تضمینی بدهد.

وی افزود: باشگاه در این ارتباط هزینه‌های مختلفی برای در اختیار گرفتن پرواز چارتر، ترانسفر اعضای تیم با دو دستگاه اتوبوس و موارد دیگری از این دست، متحمل می‌شود، با این اوصاف درست و منصفانه نیست که مطرح شود پرسپولیس به خاطر مشکل مالی کم گذاشته و به این دلیل مثلا نسبت به انجام آزمایش PCR (آزمایش تشخیص بیماری کرونا) اقدام نکرده است. پرسپولیس هر مشکلی هم که داشته است برای این بخش از کار تیم، هیچ محدودیتی قرار نداده است و همان‌طور که همه می‌دانند برای در اختیار گرفتن پرواز اختصاصی و یک دستگاه اتوبوس بیشتر هم هزینه کرده‌ایم.  

پزشک تیم فوتبال پرسپولیس ادامه داد: ما به صورت روزانه علائم گوناگونی را در مورد بازیکنان و دیگر اعضای تیم بررسی می‌کنیم و روی کوچکترین تغییرات حساس هستیم تا هر موردی را در سریعترین زمان ممکن شناسایی کنیم. نمی‌توانیم به آزمایش‌های تشخیصی بسنده کنیم چون فرد می‌تواند روز انجام آزمایش در سلامت کامل باشد ولی روز بعد یا چند ساعت بعد در معرض ویروس قرار گرفته و مبتلا شود. به همین دلیل چک کردن همه اعضا به صورت مرتب در دستور کار است و در صورت مواجهه با هر مورد مشکوک با سرعت اقدام می‌شود که در ارتباط با یکی ار بازیکنان هم چنین بود.

حقیقت خاطرنشان کرد: امروز آزمایش PCR و آزمایش آنتی بادی را برای همه تیم انجام خواهیم داد. آزمایش آنتی بادی البته جزو پروتکل‌ها نیست ولی باشگاه این هزینه را برای تکمیل پرونده ‌پزشکی بازیکنان و همچنین در اختیار داشتن اطلاعات کامل، انجام می‌دهد.  

اعضای تیم امروز در سه گروه عوامل اجرایی و مرتبط، کادر فنی و بازیکنان در ساعت‌های ۱۶، ۱۶و۳۰ دقیقه و ۱۷ با حضور در ورزشگاه شهید کاظمی نمونه گیری خواهند شد.

این در حالی است که روز گذشته یکشنبه ابتلای یکی از بازیکنان پرسپولیس به ویروس کرونا تایید شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =