۷۰ طرح ورزشی در کهگیلویه و بویراحمد در حال تکمیل است

یاسوج- ایرنا- مدیرکل ورزش و جوانان کهگیلویه و بویراحمد گفت: هم اینک ۷۰ طرح ورزشی در هشت شهرستان این استان در حال تکمیل، تعمیر، تجهیز و یا ساخت است. 

سید محمدتقی علوی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: سهم شهرستان های باشت، بویراحمد، بهمئی، چرام، دنا، کهگیلویه، گچساران و لنده از این تعداد طرح به ترتیب هفت، ۱۵، ۱۰، هفت، ۶، ۱۰، ۱۲ و سه مورد است. 

وی بدون اشاره به اعتبارات هزینه شده یا مورد نیاز برای این طرح ها، افزود: محل تأمین اعتبار آنها شامل استانی، ملی و هدایای خاص وزارت نفت است. 

مدیرکل ورزش و جوانان کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: میزان پیشرفت فیزیکی این طرح ها بین ۲۰ تا ۱۰۰ درصد است. 

علوی عنوان کرد: پس از تکمیل، تعمیر، تجهیز و ساخت این طرح ها سرانه فضای ورزشی کهگیلویه و بویراحمد از ۹۳ صدم مترمربع کنونی به ۹۶ صدم مترمربع افزایش خواهد یافت. 

وی ابراز داشت: توجه جدی تر به توسعه زیرساخت های عمرانی در کهگیلویه و بویراحمد در سه سال گذشته جزو دستاوردهای مهم اداره کل ورزش و جوانان این استان بوده است. 

علوی گفت: ۱۰۲ طرح در سال ۱۳۹۶ از محل اعتبارات استانی و ملی، ۱۰۱ طرح در سال ۱۳۹۷ از محل اعتبارات استانی، ملی و هدایای خاص وزارت نفت و ۹۵ طرح نیز در سال ۱۳۹۸ از محل اعتبارات استانی، ملی و هدایای خاص وزارت نفت از سوی دفتر فنی و مهندسی اداره کل ورزش و جوانان کهگیلویه و بویراحمد در حال ساخت است. 

افزون بر ۵۰ هزار ورزشکار ساماندهی شده مرد و زن در رشته های مختلف در کهگیلویه و بویراحمد فعالیت می کنند. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =