۲۳ تیر ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۵۵
کد خبرنگار: 851
کد خبر: 83854195
۰ نفر

برچسب‌ها

سگ پرت شده از طبقه دوم منزل حیوان آزار نجات یافت

رشت - ایرنا - سگی که از طبقه دوم خانه ای در شهرستان رودسر گیلان توسط یک فرد حیوان آزار به بیرون پرت شده بود از سوی اعضای یک سمن زیست محیطی نجات یافت.

رئیس اداره حفاظت محیط شهرستان رودسر روز دوشنبه ضمن اعلام این خبر گفت: شخصی که نسبت به اذیت و آزار یک قلاده سگ اقدام کرده بود شناسایی و به مرجع قضایی معرفی شد.  

علی محمد پور روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : شخصی که در رحیم آباد شهرستان رودسر اقدام حیوان آزاری و پرت کردن یک قلاده سگ از طبقه دوم ساختمان نموده بود توسط ماموران یگان حفاظت این اداره شناسایی و با تشکیل پرونده تخلف به مرجع قضایی رحیم آباد معرفی شد.
وی با قدردانی از مدیر عامل و اعضای سمن زیست محیطی حافظان میراث زیستی گیل که برای درمان به موقع و تیمار حیوان آسیب دیده اقدام کردند، افزود: سگ آزار دیده از ناحیه دست و پا دچار شکستگی شده و پس از بهبود تحویل افراد متقاضی برای نگهداری می شود.
وی اظهار داشت:حیوان آزاری یکی از انواع بداخلاقی های اجتماعی، بزهکاری یا اختلالات روانی است که موجب جریحه دار شدن افکار عمومی شده و جرم تلقی می شود.  
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست شهرستان رودسر با بیان اینکه پیش تر نیز شاهد موارد حیوان آزاری از این نوع بوده ایم،  اضافه کرد: هرچند امور مربوط به حیوانات وحشی طبق ماده یک قانون حفاظت بهسازی محیط زیست مربوط به سازمان حفاظت محیط زیست می شود ولی از آنجایی که سازمان حمایت از حیوانات در کشور نداریم این سازمان در راستای جریحه دار نشدن افکار عمومی در راستای مقابله با حیوان آزاری در این خصوص همکاری می کند.
محمدپور با اشاره به توصیه های مکرر در آیات و روایات اسلامی نسبت به محبت به حیوانات و عدم اذیت و آزار این مخلوقات گفت: ماموران یگان حفاظت محیط زیست نسبت به این ناهنجاری زیست محیطی حساس بوده و با قاطعیت با عوامل آن و متخلفان برخورد می کند.

شهرستان روسر در ۸۵کیلومتری رشت در شرق استان واقع شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha