مدیرکل دارایی: ارتقای فرهنگ مالیاتی زمینه ساز تحقق برنامه‌های اقتصادی است

کرمان - ایرنا - مدیرکل امور مالیاتی استان کرمان ارتقای فرهنگ مالیاتی را زمینه ساز تحقق برنامه‌های اقتصادی و مالیاتی دولت دانست و گفت : همه دستگاه‌های اجرایی باید در این راستا همکاری لازم را با امور مالیاتی استان داشته باشند.

 محمد سلمانی روز دوشنبه  در این دیدار فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان خاطرنشان کرد: تعامل سازنده مجموعه مالیاتی استان با مردم سبب شده درآمدهای عمومی دولت در بحث مالیات به موقع ،‌صحیح و قانونی وصول گردد که اثراتش در رشد و آبادانی استان مشهود است.

وی توافق و تفاهم را بهترین راه وصول مالیات دانست و افزود : وصول مالیات همراه با اصول و رعایت مودی‌مداری، تکریم ارباب رجوع و تعامل حداکثری با مودیان مالیاتی سرلوحه برنامه های امور مالیاتی استان است.

مدیرکل امور مالیاتی استان کرمان پرداخت مالیات برارزش افزوده را در راستای تحقق عدالت اقتصادی و اجتماعی مهم برشمرد و اظهار داشت : در سال گذشته بیش از ۱۱۰۰ میلیارد تومان به حساب شهرداری ها، دهیاری ها و

فرمانداری های استان از محل عوارض ارزش افزوده واریز شده است.

سلمانی در پایان آمادگی اداره کل امورمالیاتی استان کرمان را جهت تعامل با واحدهای تحت پوشش سپاه ثارالله استان اعلام کرد.

رعایت عدالت مالیاتی از ارکان مهم وصول مالیات است

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان جلب اعتماد و اطمینان مردم توسط مسئولان نظام مالیاتی را بهترین راه نهادینه کردن فرهنگ پرداخت مالیات در جامعه برشمرد و گفت: رعایت عدالت در این حوزه از ارکان مهم وصول مالیات به حساب می‌آید.

حسین معروفی، فرمانده سپاه ثارالله کرمان در دیدار با مدیرکل امور مالیاتی استان، افزود: باید با برنامه‌ریزی درست فرهنگ پرداخت مالیات را بین مردم نهادینه کنیم و به مردم نشان دهیم که با پرداخت مالیات چه کمک شایانی به رشد و توسعه کشور می‌کنند.

وی با اعلام آمادگی کامل سپاه ثارالله برای همکاری با امور مالیاتی استان در امر فرهنگ سازی مالیاتی ، اظهار داشت : راهی به جز تقویت فرهنگ مالیاتی نیست چرا که با ایجاد بسترهای فرهنگی مناسب می توان انتظار ترغیب مردم به پرداخت مالیات را داشت.

سردار معروفی بر لزوم عدم وابستگی اقتصاد کشور به درآمدهای حاصل از فروش نفت و جایگزینی آن با درآمدهای پایداری همچون درآمدهای مالیاتی تاکید کرد و گفت : تکیه دولت بر درآمدهای پایدار مالیاتی از محورهای مهم توسعه اقتصاد مقاومتی و دور شدن از اقتصاد تک محصولی بشمار می‌رود.

فرمانده سپاه ثارالله کرمان اخذ مالیات متناسب با درآمد از صاحبان درآمدهای کلان را مهم برشمرد و افزود: نظام مالیاتی باید شفاف عمل کند و مردم باور داشته باشند که عدالت در دریافت مالیات به خوبی رعایت می‌شود و اگر این امر محقق شود، هیچ مشکلی در دریافت مالیات نخواهید داشت.

وی ارائه گزارش عملکرد امور مالیاتی به مردم را موجب شفاف سازی و دارای اهمیتی خاص دانست و گفت: بحث اعتماد سازی و وصول معوقات مالیاتی یکی از کارهایی است که امورمالیاتی باید اهتمام ویژه ای به آن داشته باشد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =