کشف بیس از ۹۱ هزار عدد ماسک قاچاق در همدان

همدان- ایرنا- فرمانده انتظامی استان همدان از کشف بیش از ۹۱ هزار ۸۶۰ عدد ماسک N- ۹۵ و اقلام بهداشتی قاچاق به ارزش ۵۰۰ میلیون تومان خبر داد.

به گزارش روز دوشنبه پایگاه خبری پلیس، سردار بخشعلی کامرانی صالح اظهار داشت: ماموران اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس امنیت اقتصادیِ استان همدان حین کنترل خودروهای عبوری در ایست و بازرسی شهید زارعی به یک دستگاه کامیون ترانزیتی که از یکی از استان های مجاور به مقصد تهران در حال حرکت بود، مشکوک شده و آن را برای بررسی متوقف کردند.

وی افزود: در بازرسی های اولیه از کامیون مشخص شد خودرو حامل ماسک است و راننده که مدارک قانونی به همراه نداشت با خودرو حامل اموال مکشوفه به اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز منتقل شد.

فرمانده انتظامی استان همدان بیان کرد: پس از تخلیه و شمارش از این کامیون، ۹۱ هزار و ۸۶۰ عدد ماسک فیلتر دار N۹۵ و ۲ هزار و ۵۹۰ ثوب البسه بیمارستانی و روپوش جراحی کشف شد.

سردار کامرانی صالح در پایان با اشاره به این که ارزش محموله کشف شده برابر نظر کارشناسان ۵۰۰ میلیوئن تومان ارزیابی شده است اضافه کرد: در این راستا پرونده قضائی تشکیل و در تعزیرات حکومتی در حال رسیدگی است.

غرق شدن جوان ۱۹ ساله در آبگیر

مدیرکل پزشکی قانونی استان همدان، از مرگ یک جوان ۱۹ ساله بر اثر غرق شدگی در آبگیر خاکی روستای جمشیدآباد شهر لالجین از توابع شهرستان بهار خبر داد. 

ارتین کمالی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: طبق اظهار خانواده متوفی، این جوان برای شنا به آبگیر روستای جمشید آباد مراجعه کرده است که در آن غرق می شود.

وی اضافه کرد: با تلاش تیم‌های امدادی جسد این جوان از آب بیرون کشیده و با دستور بازپرس برای تعیین علت تامه مرگ به پزشکی قانونی ارجاع شد.

مدیرکل پزشکی قانونی استان همدان گفت: سه ماهه اول سال جاری چهار مرد در این استان غرق شدند که در مقایسه با سه ماهه اول سال ۹۸ که پنج مرد و پنج زن غرق شده بودند کاهش ۶۰ درصدی را در آنار شاهد هستیم.

وی بیان کرد: غرق‌شدگی زمانی اتفاق می‌افتد که مجاری تنفسی به وسیله هر نوع مایعی مسدود شود و یا مایعی به داخل ریه و حبابچه‌های آن راه پیدا کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =