تاسیسات گردشگری پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند

ساری - ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مازندران بر مدیریت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری‌اجتماعی تاکید کرد و گفت: مجموعه‌های گردشگری در صورت کوچکترین تخلفی در باب کرونا تعطیل و پلمب خواهند شد.

حسین حسن‌نژاد روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: قرمز شدن شرایط کرونایی مازندران ناشی از عدم رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی مسافران و مردم و عادی انگاری وضعیت است که متاسفانه بار دیگر این استان را درگیر پیک کرونایی کرد. 

وی گردشگری را به دلیل عادی انگاری و بی اعتنایی مسافران به پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی از حوزه‌های با پتانسیل بالای شیوع کرونا عنوان کرد و افزود: لازم است مسئولان تاسیسات گردشگری شرایط را درک کرده و فضای خود را مدیریت کنند. 

معاون استاندار مازندران با بیان اینکه عدم رعایت و مدیریت بحران از سوی تاسیسات گردشگری به ضرر این صنعت در استان خواهدبود ، افزود: فقدان مدیریت تاسیسات گردشگری نه تنها منجر به ایجاد خطر برای پرسنل مجموعه می شود ، بلکه باز گشت به شرایط عادی را برای طولانی مدت به تعویق خواهد انداخت. 

حسن نژاد به خسارات زیاد حوزه گردشگری اشاره کرد و افزود: در صورت عدم رعایت مجموعه های تفریحی و اقامتی اقدام به پلمب آن واحد کرده که باعث می شود کسب و کار آنها متحمل ماهها تاخیر شود. 

وی شرایط را کاملا حساس توصیف کرد و تاکید کرد: تاسیسات پر جمعیت همچون تالارهای پذیرایی همچنان تعطیل خواهد بود زیرا بخش قابل توجهی از بازگشت مازندران به شرایط قرمز کرونایی مربوط به نامدیریتی این مجموعه ها در رعایت پروتکل های بهداشتی است.

به گفته او هرچه تاسیسات و مجموعه های گردشگری ضریب رعایت بهداشت خود را بالا ببرند ، سریع‌تر به شرایط عادی دست پیدا خواهد یافت. 

طرح دریا زیر ذره بین تعطیلی 

معاون سیاسی استاندار مازندران همچنین به طرح دریا به عنوان شلوغ ترین طرح اشاره کرد و گفت: برای تمامی طرح های دریا استان محدودیت تعیین کرده ایم که در صورت عدم رعایت محدودیت ها تعطیل خواهند شد. 

حسین نژاد با بیان اینکه در شرایط فعلی طرح دریا به دلیل توفانی بودن دریا تعطیل است ،گفت: برای حضورگرشگران ومسافران درشرایط عادی طرح حداکثر  نفر ظرفیت تعیین شده که در صورتی که این سقف رعایت نشود طرح جمع خواهد شد. 

وی به تعطیلی بخشی از طرح های ساماندهی دریا در شهرهای ساحلی قرمز کرونایی اشاره کرد و گفت: از مردم می خواهیم شرایط را جدی بگیرند زیرا در صورت حادتر شدن شرایط مازندران تصمیماتی اتخاذ خواهد شد که اصلا به صلاح معیشت مردم نبوده و از دست مانیز خارج خواهد بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =