ثبت‌نام میان پایه مدارس مازندران نیاز به حضور والدین ندارد

ساری - ایرنا - مدیرکل آموزش و پرورش مازندران اعلام کرد که برای ثبت‌نامه میان پایه دانش آموزان استان نیازی به حضور والدین در مدارس نیست و تمام مراحل ثبت نام به ضورت غیرحضوری انجام خواهد شد.

علیرضا سعدی پور روز دوشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: به منظور جلوگیری از تجمع والدین در مدارس و همچنین رعایت فاصله گذاری اجتماعی تمامی مراحل ثبت نام دانش‌آموزان میان پایه به صورت غیر حضوری انجام خواهد شد. 

وی ادامه داد: مدیران مدارس تمام مراحل ثبت نام را به نیابت از والدین انجام می دهند و از خانواده ها می خواهیم که به این منظور به مدارس مراجعه نکنند. 

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران ثبت نام برای کتاب و پرداخت هزینه بیمه را از عمده دلایل حضور والدین برای انجام ثبت نام سال تحصیلی جدید عنوان کرد و گفت: والدین می توانند وجوه مربوطه به کتاب و بیمه را به صورت غیر حضوری در حساب هایی که مدارس ارائه می دهند واریز کنند. 

سعدی پور تاکید کرد که این حساب ها مربوط به آموزش و پرورش خواهد بود و مدیران حق اعلام حساب شخصی را ندارند. 

به گفته او فقط والدین دانش موزان پایه اول ابتدایی ، هفتم و نهم نیاز است که برای ثبت نام به مدارس مراجعه کنند و در این مورد نیز مدیران مدارس باید حداکثر ظرف مدت یک روز کار ثبت نام دانش آموز را انجام دهند تا والدین مجبور به مراجعه متعدد نشوند. 

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با اشاره به اینکه در حال حاضر کارنامه تحصیلی نیز به صورت اتوماسیون و مجازی قابل دریافت است ، گفت: والدین می توانند از منزل خود به کارنامه دانش آموزان دسترسی داشته باشند. 

سعدی پور با خطرناک دانستن شرایط شیوع کرونا در مازندران تاکید کرد: والدین و دانش آموزان نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی هوشیار باشند و در شرایط فعلی کمتر در اماکن عمومی حاضر شوند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =