خبرنگاران آشکارکننده جریان‌های فساد تشویق و حمایت می‌شوند

سبزوار- ایرنا- مسوول قرارگاه مبارزه با مفاسد اقتصادی خراسان رضوی گفت: از خبرنگارانی که در اجرای قانون "سوت زنی" و آشکار کردن جریان‌های فساد خیز، این نهاد و دستگاه قضایی را کمک کنند، حمایت مادی، معنوی و قضایی می‌شود.

عباس محمدیان روز دوشنبه در جمع اصحاب رسانه شهرستان سبزوار افزود: خبرنگاران از طریق همکاری با قرارگاه مبارزه با مفاسد اقتصادی، نقش موثر در آشکار کردن جریان‌های فسادخیز دارند.
وی ادامه داد: این قرارگاه با بسترسازی و شعار شفافیت و صداقت از برخی رانت‌های اداری که منجر به تخلف می‌شود جلوگیری خواهد کرد که در این مسیر اقدامات پیش‌دستانه رسانه‌ها نیز موثر است.  

مسوول قرارگاه مبارزه با مفاسد اقتصادی خراسان رضوی گفت: این قرارگاه به تاسی از مفاد ابلاغی مقام معظم رهبری در راستای مبارزه با فساد تشکیل شده و به هیچ مجموعه‌ای وابستگی ندارد و به عنوان سازمان مردم نهاد فعالیت می‌کند.
وی افزود: کار این قرارگاه امور قضایی نیست بلکه با مطالبه گری و شفاف سازی افکار عمومی را نسبت به وقایع پیرامونی دستگاه‌های اجرایی آگاه می‌نماید.
محمدیان ادامه داد: تاکنون با ورود به موقع قرارگاه مبارزه با مفاسد اقتصادی استان و کار اجرایی سازمان بازرسی جلو ۲ تخلف گرفته شده و در این زمینه با ۲ مدیر استانی برخورد شده است.
وی گفت: در راستای مبارزه با مفاسد اقتصادی تا پایان سالجاری در ۱۵ شهرستان این استان دفاتر این قرارگاه راه‌اندازی خواهد شد.
هم اکنون ۲ هزار و ۱۳۳ خبرنگار، عکاس، فیلمبردار، مستندساز و دست‌اندرکار امور رسانه در استان ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار نفری خراسان رضوی فعالیت دارند که هزار و ۲۰۰ نفر از این تعداد، عضو سازمان بسیج رسانه خراسان رضوی هستند.
سبزوار در ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =