۲۳ تیر ۱۳۹۹،‏ ۱۷:۰۴
کد خبرنگار: 1273
کد خبر: 83854118
۰ نفر

برچسب‌ها

میادین دواب میاندوآب دوباره تعطیل شد

مهاباد- ایرنا- مدیر شبکه بهداشت و درمان میاندوآب گفت: به منظور کنترل بیماری کرونا و لزوم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، میادین دواب این شهرستان به مدت ۲ هفته تعطیل شد.

سهراب حیدری روز دوشنبه در جلسه فرعی ستاد مدیریت بیماری کرونای میاندوآب که با موضوع بازارهای دواب، عرضه گوشت در کنار جاده‌ها و خیابان‌ها و تداخل صنفی ‌قصابی‌ها و راه‌اندازی بساط کبابی و جگرپزی در جلوی قصابی‌های سطح شهر که با حضور نهادهای مرتبط و مالکان بازارهای دواب برگزار شد، افزود: با توجه به وضعیت قرمز این شهرستان در شیوع بیماری کرونا و عدم توجه و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در این میادین دواب، مقرر شد به مدت ۲ هفته تمامی بازارهای دواب سنتی و صنعتی شهرستان تعطیل بوده و هیچ گونه فعالیتی نداشته باشند.

وی با بیان اینکه باید اطلاع‌رسانی در خصوص تعطیلی میادین دواب توسط صاحبان بازارها و اصحاب رسانه به طور جدی انجام گیرد، افزود: ایجاد مانع و حفر خندق در ورودی بازارها برای جلوگیری از ورود افراد و وسائل نقلیه توسط مالکان بازارها از دیگر مصوباتی است که باید اجرایی شود.

مدیر شبکه بهداشت و درمان میاندوآب بیان کرد: همچنین اکیپی متشکل از  مراجع انتظامی، شبکه دامپزشکی و شبکه بهداشت و درمان شهرستان از اولین ساعت‌ روز و قبل از شروع فعالیت بازارها در محل مستقر شده و از تشکیل بازار جلوگیری خواهند کرد.

حیدری با بیان اینکه مردم باید همکاری‌های لازم را در این رابطه داشته باشند، گفت: همچنین توسط راهنمایی و رانندگی برای خودروهای حمل دام و کاه در مسیر بازارهای دواب اعمال جریمه خواهد شد.

میاندوآب یکی از قطب‌های دامپروری در آذربایجان‌غربی است و در چهار روز از هفته، پنج میدان دواب در این شهرستان فعالیت می‌کنند و از بیشتر نقاط کشور از جمله تهران، قم، قزوین، شمال و جنوب کشور برای خرید و فروش دام به این شهرستان مراجعه می‌کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =