استان مرکزی نخستین شهید حوزه سلامت خود را تقدیم میهن اسلامی کرد

اراک - ایرنا - «علی شاه محمدی» پرستار بیمارستان امام خمینی(ره) اراک، به عنوان نخستین شهید مدافع سلامت استان مرکزی در راه خدمت در عرصه بهداشت و درمان و بهبود وضعیت سلامت جامعه در مقابله با بیماری به کووید ۱۹به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

این شهید مدافع سلامت پس از ماهها تلاش در صیانت از جان و سلامتی مردم شهر اراک در راه مبارزه با ویروس کرونا،  به جمع شهدای سلامت میهن اسلامی پیوست.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک با تسلیت شهادت اولین مدافع سلامت استان گفت: نخستین مدافع سلامت در مواجه با ویروس کرونا تاب نیاورد و به دیدار حق شتافت.

 دکتر محمد جمالیان روز دوشنبه افزود: شهادت  «علی شاه محمدی» به دلیل ابتلا به بمیاری کووید-۱۹ موجب غم و اندوه فراوان جامعه درمانی استان شد.

وی بیان داشت: این افراد سرمایه های درمانی استان به شمار می روند که از دست دادن آنان نشان می‌دهد حتی کادر درمان در سیبل این ویروس قرار دارد و مردم باید نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی جدی‌تر باشند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک این ضایعه دردناک را به خانواده، دوستان و به ویژه همکاران و جامعه پزشکی استان تسلیت گفت و برای خانواده ارجمند این شهید شکیبایی و برای روح بلندش بهشت و رحمت واسعه الهی را آروز کرد.

با وجود مراقبت‌های زیادی که در حوزه سلامت برای جلوگیری از شیوع بیماری کووید ۱۹ شده اما بواسطه تماس مستقیم کادر پزشکی بویژه پرستاران با بیماران، این بیماری دامن این قشر زحمتکش را می‌گیرد و شاهد شهادت این افراد دراین مدت هستیم.

بر اساس اعلام سیما سادات‌لاری سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، ۲۵۷ هزار و ۳۰۳ نفر در کشورتا ۲۲ تیر ۹۹ به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۹۴ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۱۲ هزار و ۸۲۹ نفر رسیده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =