نماینده مجلس: فرمایشات رهبری منشوری امیدآفرین برای تمام ملت ایران بود

کرمان - ایرنا - رئیس مجمع نمایندگان استان کرمان سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی در جمع نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی را منشور امیدآفرین برای تمام ملت ایران دانست و گفت: امیدواریم مجلس در راستای تحقق منویات معظم له تمام همت خود را به کار ببندد و من این اطمینان خاطر را می دهم که این اتفاق خواهد افتاد.

شهباز حسن پور روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا پیرامون نشست اخیر نمایندگان مجلس با مقام معظم رهبری افزود: مردم از این مجلس انتظار دارند و به تعبیر رهبر معظم انقلاب اسلامی این مجلس مظهر امید و انتظار مردم است.

وی اظهار داشت: مجلس یازدهم، مجلسی انقلابی است و بسیار طبیعی است که مجلس باید به رای مردم که حق الناس است توجه ویژه و خاصی داشته باشد و باور من این است که ادای این حق، خدمت خالصانه، مشفقانه و کارشناسانه به مردم است.

پرهیز از مجادلات پوچ سیاسی راهگشاست 

نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: یکی از مهمترین ملزومات توجه به مسائل و حل مشکلات مردم بخصوص مشکلات معیشتی پرهیز از مجادلات پوچ و بی حاصل سیاسی است.

وی گفت: من معتقدم که تذکر و سئوال از دولتمردان و دفاع از حق مردم از مهمترین وظایف یک نماینده و در واقع وظیفه اساسی نمایندگان است اما این مساله با تخریب، توهین و تهمت خیلی تفاوت دارد و به تعبیر رهبر معظم انقلاب اسلامی توهین و دشنام و نسبت دادن چیزی بدون علم به دولتمردان به هیچ وجه جایز نیست و برخی از این نسبت ها حرام شرعی است.

حسن پور ادامه داد: مجمع نمایندگان استان کرمان بر همین اساس و در راستای عمل به فرمایش رهبری، سیاسی کاری، تندروی و مجادلات سیاسی بی حاصل را خلاف منویات معظم له و خلاف شئونات نمایندگان می داند و این مساله به طور کامل در این مجمع هیچ جایگاهی ندارد.

وی افزود: امسال با عنوان جهش تولید نامگذاری شده و واقعیت این است رهبر معظم انقلاب اسلامی انتظار بیشتری در این سال از مسئولان دارد.

رئیس مجمع نمایندگان استان کرمان تصریح کرد: زمانی صحبت از جهش تولید می شود باید یک تفاوت اساسی و بنیادین در بخش تولید نسبت به سال های گذشته در کشور اتفاق بیفتد و بر همین اساس مجلس، دولت و قوه قضاییه یعنی تمام ارکان نظام در اتحادی مثال زدنی باید در راستای عمل به فرمایشات رهبری حرکت کنند و جهش تولید باید در عمل اتفاق بیفتد.

وی گفت: امروز پویایی اقتصادی و جهش تولید یکی از مهمترین ابزارهای مقابله با دشمنان قسم خورده نظام جمهوری اسلامی ایران است و من معتقدم علی رغم تمام تهدیدهای ظالمانه اگر مدیران عزم خود را جزم کنند با تکیه بر پتاسیل های داخلی می توان بخش عظیمی از مشکلات را حل کرد و مجلس یازدهم نیز آماده تصویب قوانین تسهیلگر و حذف قوانین مزاحم است.

نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی همچنین تاکید کرد: سئوال و تذکر حق نمایندگان است اما نمایندگان باید شرایط کشور و موقعیت را نیز درک کنند و باید از افرادی که این مساله را دنبال می کنند پرسید آیا این سئوال و تذکر به رفع مشکلات کشور کمک می کند؟

وی گفت: تصور نمایندگان بعد از شنیدن فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی این است که دولت و مجلس باید در تعامل با یکدیگر مشکلات را حل کنند و فضای جامعه نیازمند آرامش سیاسی است.

حسن پور اظهار داشت: در استان کرمان نیز به لطف خدا هماهنگی خوبی بین مجموعه دولت و مجمع نمایندگان وجود دارد و امیدواریم در پرتو همین تعامل مشکلات را مرتفع کنیم.

رهبر معظم انقلاب روز یکشنبه ۲۲ تیرماه در ارتباط تصویری با نمایندگان ملت در مجلس شورای اسلامی، اولویت‌بندی مسائل، پرهیز از حاشیه‌سازی و نیز کار مخلصانه برای مردم در روند حل مشکلات را از وظایف مهم مجلس برشمرده و ضمن توصیه به تعامل «نیت الهی و خالص»، «کار برای مردم» و «پرهیز از جو زدگی» «توجه به مسائل کلیدی و اصلی کشور و پرهیز از حاشیه‌ها را خواستار شدند. ایشان با بیان اینکه روابط مجلس با دولتمردان باید مطابق قانون و شرع باشد، هر گونه توهین و دشنام به دولتمردان را  جایز ندانسته و بر حرام شرعی بودن اینگونه رفتارها تاکید کردند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =