۲۳ تیر ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۱۷
کد خبرنگار: 2219
کد خبر: 83854024
۱ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

کشت تابستانه در باغملک آغازشد

اهواز -ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی باغملک گفت: کشت محصولات تابستانه مانند ماش، ذرت و صیفی‌جات در سطح شهرستان آغاز شد.

جلال غریبوند دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بیش از ۸۰۰ هکتار اراضی کشاورزی باغملک به کشت حبوبات مانند ماش، لوبیا قرمز، لوبیا چشم‌بلبلی و نخود اختصاص یافته است.

وی افزود: کشت سبزی و صیفی‌جات نیز در باغملک از اهمیت خاصی برخوردار است و بیش از ۷۵۰ هکتار از مزارع این شهرستان برای کشت این بخش از محصولات کشاورزی در نظر گرفته شده‌است.

مدیر جهاد کشاورزی باغملک در ادامه گفت: ذرت نیز به عنوان یک محصول مهم در سبد غلات به شمار می‌رود که ۷۵۰ هکتار از زمین‌های کشاورزی باغملک زیر کشت آن خواهند رفت.

غریبوند از کشت محصول سورگم در باغملک خبر داد و تصریح کرد: بیش از ۱۰۰ هکتار از مزارع این شهرستان نیز به کشت این محصول که از خانواده غلات است تخصیص یافته‌است ‌.

سورگم گیاهی از خانواده غلات است که در ایران ذرت خوشه‌ای نامیده می‌شود. با توجه به شباهت ظاهری این گیاه با ذرت و ارزن که باعث شده آمار سطح کشت این دو گیاه با هم مخلوط شود، برای ایجاد تمایز میان این دو از اسم سورگم که یک اسم جهانی برای این گیاه است استفاده می‌شود، این محصول سورگم از نظر اهمیت در بین غلات در دنیا بعد از گندم، برنج، ذرت و جو در مقام پنجم قرار دارد.

باغملک یکی از شهرستان‌های مهم خوزستان در زمینه کشاورزی محسوب می‌شود، این شهرستان در شرق خوزستان واقع شده‌است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha