رعایت حجاب مانع نقش آفرینی بانوان در جامعه نمی شود  

یاسوج- ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با گرامیداشت ۲۱ تا ۲۷ تیرماه هفته حجاب و عفاف، گفت: رعایت حجاب مانع نقش آفرینی بانوان و دختران در جامعه نمی شود بلکه آنان می توانند منشأ خدمات ارزنده تری باشند. 

به گزارش ایرنا، احد جمالی روز دوشنبه در نشست گرامیداشت هفته حجاب و عفاف کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج اظهار داشت: سال ۱۳۱۴ عده ای از مردم ایران در مسجد گوهرشاد مشهد به دلیل دفاع از حجاب و عفاف و اعتراض به مسأله کشف حجاب رضاخانی به شهادت رسیدند. 

وی افزود: بر اساس روایات متعدد حجاب، عفاف و پاکدامنی زینت بانوان و دختران است. 

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: دین مبین اسلام ارزش زیادی برای بانوان و دختران قائل شده و واجب شدن رعایت حجاب و عفاف نیز بر همین اساس بوده است. 

جمالی عنوان کرد: شهدا و افراد موفق کشور و کهگیلویه و بویراحمد در دامان مادران محجبه، عفیف و پاکدامن پرورش یافته اند. 

وی ابراز داشت: بانوان و دختران محجبه شاغل و غیرشاغل کهگیلویه و بویراحمد برای ترویج هر چه بیشتر فرهنگ حجاب و عفاف در این استان همت بیشتری کنند. 

جمالی گفت: هفته حجاب و عفاف فرصتی ارزنده برای تحقق این امر مهم در کهگیلویه و بویراحمد بوده و لازم است که مورد استفاده بهینه قرار گیرد. 

مدیرکل دفتر امور فرهنگی و اجتماعی استانداری کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: رعایت حجاب علاوه بر داشتن جنبه شرعی جزو عرف و فرهنگ عمومی جامعه است. 

حجت الاسلام سید علی فتح میرمحمدی اظهار داشت: عواملی شامل سبک های جدید زندگی و تبادل فرهنگ ها تا حدودی سبب رواج معضل بدحجابی در کهگیلویه و بویراحمد شده است.       

وی افزود: وضعیت حجاب بین بانوان و دختران شاغل کهگیلویه و بویراحمد رضایت بخش بوده و لازم است که مراجعه کنندگان به دستگاه های اجرایی استان نیز بیش از پیش چنین موضوع مهمی را رعایت کنند.  

مدیرکل دفتر امور فرهنگی و اجتماعی استانداری کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: عده ای به دلیل کج فهمی چنین اعلام می کنند که حجاب نوعی محدودیت برای بانوان و دختران ایجاد می کند در حالی که برای آنان مصونیت بخش است.  

حجت الاسلام میرمحمدی عنوان کرد: برخی از نتایج و پیامدهای مثبت رعایت حجاب شامل افزایش عفت عمومی و استحکام هر چه بیشتر کانون خانواده هاست. 

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: حجاب پوشش ظاهری بوده و عفاف نیز حیای باطنی است که هر دوی آنها لازم و ملزوم یکدیگر هستند. 

نادیا صداقت نیا اظهار داشت: رعایت حجاب تنها مختص بانوان و دختران نیست بلکه مردان و پسران را نیز شامل می شود.  

وی افزود: مهمترین برنامه های مورد نظر دفتر امور بانوان و خانواده استانداری کهگیلویه و بویراحمد برای اجرا در هفته حجاب و عفاف امسال شامل توزیع بسته های فرهنگی بین بانوان و دختران شاغل با موضوع ضرورت و اهمیت رعایت حجاب و عفاف، سرکشی از برخی مادران و همسران شهدا، برگزاری کارگاه های آموزشی و اختصاص سربرگ مکاتبات اداری به شعارهای مربوط به حجاب و عفاف است. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =