۴۳ واحد صنفی متخلف در کرمانشاه برای پیشگیری از شیوع کرونا پلمب شد

کرمانشاه- ایرنا- رییس اداره نظارت بر اماکن عمومی فرماندهی انتظامی کرمانشاه گفت: در راستای پیشگیری از شیوع کرونا، طرح برخورد با تالارها و واحدهای صنفی متخلف اجرا و در نتیجه آن هشت تالار عروسی و ۳۵ واحد صنفی و دفتر پیشخوان پلمب شد.

سرهنگ «حسن یزدانی» روز دوشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: اداره نظارت بر اماکن عمومی پلیس کرمانشاه در خصوص مصوبات ابلاغی ستاد ملی مبارزه با کرونا طی ۱۰ روز گذشته نظارت خود بر فعالیت تالارها و واحدهای صنفی نظیر قلیان سراها وکافی شاپ ها را تشدید کرده است.

وی ادامه داد: در همین راستا پلیس نظارت بر اماکن عمومی با همراهی نمایندگان شبکه بهداشت و اتاق اصناف از ۸۰ تالار پذیرایی در این مدت بازدید به عمل آورد.

سرهنگ یزدانی تصریح کرد: بازرسی های انجام شده از تالارهای پذیرایی منجر به پلمب هشت واحد آنها و معرفی صاحبانشان به دستگاه قضائی شد که بدون توجه به اخطارهای قبلی اقدام به برپایی مراسم عروسی کرده بودند.

رییس اداره نظارت بر اماکن عمومی پلیس کرمانشاه همچنین از انجام بازرسی از ۴۶ واحد صنفی شامل قلیان سراها و کافی شاپ ها خبر داد.

وی گفت: در جریان این بازرسی ها ۳۳ واحد به دلیل عدم رعایت مسائل بهداشتی پلمب و تعداد زیادی قلیان نیز جمع آوری شد.

یزدانی در پایان، پلمب ۲ دفتر پیشخوان دولتی به دلیل عدم رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی را از دیگر اقدامات انجام شده عنوان کرد.

طبق آخرین آمار اعلام شده، ۲۵۷ هزار و ۳۰۳ نفر به بیماری کرونا مبتلا شده اند که ۱۲ هزار و ۸۲۹ نفر آنها جان خود را از دست داده اند.
 

سخنگوی وزارت بهداشت اعلام کرد تا روز ۲۱ تیر ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۲ هزار و ۳۹۷ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که  یک هزار و ۷۳۹ نفر از آنها بستری شدند و مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۲۵۵ هزار و ۱۱۷ نفر رسید.

دکتر لاری افزود: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۸۸ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۲ هزار و ۶۳۵ نفر رسید.

او گفت: استان‌های خوزستان، آذربایجان شرقی، خراسان رضوی، هرمزگان و خراسان شمالی در وضعیت قرمز قرار دارند و استان‌های تهران، البرز، لرستان، خراسان جنوبی، کهگیلویه و بویر احمد، زنجان، اصفهان، مازندران، گلستان و ایلام هم در وضعیت هشدار قرار دارند.