۲۳ تیر ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۴۳
کد خبرنگار: 1462
کد خبر: 83853984
۰ نفر

برچسب‌ها

فرماندار آستانه اشرفیه بر لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی تاکید کرد

رشت-ایرنا-فرماندار آستانه اشرفیه با تاکید بر لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی در این شهرستان به منظور مقابله با شیوع ویروس کرونا خواستار همکاری عموم مردم شد.

یونس محمودی روز دوشنبه در جلسه ستاد مدیریت ویروس کرونا این شهرستان  در محل فرمانداری آستانه اشرفیه  اظهار داشت: متاسفانه عدم اجرای برخی  پروتکل های بهداشتی و اجتماعات غیر ضروری خطر شیوع ویروس کرونا را تشدید کرده است.

وی قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا در بین مردم را ضروری دانست و یاداور شد: به این منظور رعایت طرح فاصله گذاری اجتماعی از سوی مردم بایستی با دقت رعایت و از هرگونه تجمعات غیر ضروری جدا خودداری شود.

وی در ادامه با بیان اینکه باید با اطلاع رسانی مناسب عموم مردم با خطرات بیماری کرونا بیشتر اگاه شوند افزود: انتظار می رود کلیه مدیران ادارات و نهادها  و همچنین دهیاران  با نصب بنر و انجام دیگر اقدامات اطلاع رسانی ، نسبت به آگاه سازی مردم در زمینه خطرات ویروس کرونا اقدام کنند.

محمودی همچنین استفاده از ماسک توسط کارکنان ادارات و نهادها را در محل کار ضروری دانست و گفت: اقدامات پیشگیرانه جهت مقابله با ویروس کرونا باید تشدید شود و ادارات و نهادها از پذیرش افراد بدون ماسک خودداری کنند.

وی با اشاره به قرمز بودن وضعیت برخی از استان های همجوار گیلان یاداور شد: باید با اجرای طرح غربالگری فعال نسبت به شناسایی و قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا اقدام شود.

فرماندار آستانه اشرفیه همچنین رعایت شیوه نامه های بهداشتی کنترل کرونا توسط مشاغل مختلف را ضروری دانست و خواستار شکل گیری هیات نظارتی مشترک با هدف ارائه راهکارهای لازم جهت مقابله با این ویروس در منطقه شد.

محمودی اظهار داشت: بر اساس مصوبات ستاد پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا در شهرستان،زمینه تهیه ، تولید و توزیع ماسک توسط دهیاران و دیگر نهادها در منطقه فراهم شود، ضمن آنکه تا اطلاع ثانوی کلیه قلیانسراها از ارائه خدمات به مشتریان خودداری کنند.

وی گفت: از کلیه مردم نیز درخواست می شود تا ضمن رعایت پروتکل های بهداشتی و طرح فاصله گذاری اجتماعی ، در خانه بمانند و از سفرهای غیر ضروری خودداری کنند.

گفتنی است  طبق مصوبات ستاد مقابله با ویروس کرونا در این شهرستان ، شهرداری های آستانه اشرفیه و بندرکیاشهر در مناطق شهری  و دهیاران در مناطق روستایی این منطقه با مشارکت نماینده مرکز بهداشت بر نحوه  فعالیت واحدهای صنفی  نظارت تا  در صورت عدم رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی آنان به مراجع قضایی معرفی شوند.

شهرستان آستانه اشرفیه با داشتن دو بخش مرکزی و بندرکیاشهر دارای حدود ۱۰۸ هزار نفر جمعیت بوده و در شرق استان گیلان واقع شده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =