جمعیت شبکه ناظران جوان انقلاب اسلامی اعلام موجودیت کرد

تهران- ایرنا- جمعیت شبکه ناظران جوان انقلاب اسلامی بر محور تحول با هدف پیگیری مشکلات مردم از طریق نمایندگان مجلس شورای اسلامی اعلام موجودیت کرد.

سید مصطفی موسوی دبیرکل جمعیت شبکه ناظران اسلامی روز دوشنبه در نشست خبری در دفتر مرکزی این تشکل،  گفت: رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، پیگیری مسیر افتخارآمیز به سوی آرمان‌های بلند انقلاب اسلامی را بر عهده  جوانان قرار دادند و فرمودند که برای اجرای عدالت و مبارزه با تبعیض، چشم امیدشان به جوانان است.

دبیرکل جمعیت شبکه ناظران اسلامی ادامه داد: هر جوان مسلمان و انقلابی وظیفه دارد تا با شناخت نکات مدنظر رهبر انقلاب، به سمت عملیاتی سازی آنها حرکت کند و عملیاتی سازی فرمایش‌ها و انتظارهای ولی جامعه، لزوما نیازمند شغل و پست‌های سازمانی، دولتی یا حاکمیتی  نیست. جوانان باید در نظر داشته باشند بدون پست و مقام نیز می‌توانند در هر جایگاهی تاثیرگذاری خود را داشته باشند.

موسوی گفت: از طرف دیگر ترکیب نمایندگان مجلس یازدهم متشکل از جوانان پرانگیزه، باایمان، پرتوان، تحصیل کرده و کارآمد در کنار شماری از مدیران انقلابی و دارای سوابق اجرایی و نیز گروهی از پیشکسوتان دارای سوابق نمایندگی مجلس، بارقه امیدی را در دل مردم، به‌ویژه جوانان حزب اللهی به منظور ایجاد یک تحول چشم گیر در مجلس شورای اسلامی و به تبع آن در حوزه‌های اقتصاد و معیشت مردم، فرهنگ، عدالت و سایر حوزه ها ایجاد کرد.

وی افزود: با توجه به این که رییس مجلس در نخستین نطق خود، اشاره ای  به سفرهای استانی نمایندگان، هیات رییسه و شخص رییس مجلس به منظور بررسی و حل معضلات استانی و شهرستانی با محوریت نمایندگان مجلس داشتند، جمعی از جوانان و دانشجویان که دل در گرو ارزش های انقلاب اسلامی دارند بنا بر وظیفه دینی و انقلابی و عملیاتی سازی انتظار مقام عظمای ولایت از جوانان، با تشکیل شبکه ناظران جوان انقلاب اسلامی، به یاری نخستین مجلس گام دوم انقلاب در راستای حل معضلات منطقه ای آمده و در حد توان خود، قدمی در راستای حل مشکلات مردم و خدمت به انقلاب اسلامی بر داریم.

موسوی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب در سخنرانی تلویزیونی خودشان به مناسبت سی و یکمین سالروز رحلت حضرت امام خمینی(ره)، اشاره خاصی به کلید واژه تحول داشتند و امام(ره) را امام تحول خطاب کردند و یکی از حوزه‌های ایجاد تحول از سوی حضرت امام(ره) را تحول در نگاه به نسل جوان و بها دادن به آنها در دهه اول انقلاب و دفاع مقدس عنوان کردند.

دبیرکل جمعیت شبکه ناظران انقلاب اسلامی گفت: ما نیز تصمیم گرفتیم تا با تشکیل این شبکه، تداعی‌گر حضور موثر جوانان انقلابی در دهه اول انقلاب و دفاع مقدس باشیم و تحولی اساسی را در کشور بایاری نمایندگان انقلابی رقم بزنیم.

وی در ادامه تاکید کرد: جمعیت شبکه بر مدار تحول، هیچ گونه ارتباط سازمانی با هیچ یک از چهره‌های سیاسی کشور ندارد و کاملا خودجوش و مردمی حرکت می‌کنیم.

موسوی درمورد مجوز این جمعیت از وزارت کشور برای فعالیت گفت:کارهای ثبت در وزارت کشور انجام شده و در حال پیگیری هستیم؛ هرچند ما یک تشکل سیاسی نیستیم و مشکلی پیش روی اخذ مجوز نمی‌بینیم.

وی درباره بودجه جمعیت شبکه ناظران هم گفت: بودجه این جمعیت از خیرین انقلابی و کاملا شخصی تامین می‌شود.

موسوی درباره شیوه کار جمعیت گفت: در ابتدا ما در هر استان، یک دبیر استانی انتخاب می‌کنیم و  دبیر استانی موظف است حداکثر ۲ هفته، دبیران شهرستانی استان مربوطه را معرفی کند و دبیران شهرستانی نیز موظف هستند تا در یک هفته حداقل ۵ نفر را به عنوان شورای هر شهرستان معرفی کنند. یعنی در تمام استان ها و شهرستان ها دغدغه های مردم برای ما مدنظر است.

موسوی افزود: در مرحله دوم، شورای استانی متشکل از دبیر و دبیران شهرستانی استان مربوطه، تشکیل جلسه داده و معضلات، راهکارها و پیشنهاد های استانی و شهرستانی را با اولویت معضلات سطح استانی (در مرحله اول، سه معضل اصلی در هر استان)، بررسی کرده و به مرکز گزارش می‌دهند.

وی ادامه داد: این موارد به معاونت امور نخبگان شبکه ارجاع داده می‌شود که علی جهانشاهی مسوولیت این معاونت را بر عهده دارند و در ادامه نکاتی را ناظر به شیوه کار معاونت امور نخبگان عنوان خواهند کرد.

دبیرکل جمعیت شبکه ناظران گفت: پس کار کارشناسی و بررسی معضلات و راهکار ها، طرحی تنظیم خواهد شد و به نمایندگان استان و شهرستان مربوطه ارائه خواهد شد و ما تا لحظه آخر مسائل مطرح شده را از نمایندگان پیگیری خواهیم کرد و گزارش عملکرد هر مسوول و نماینده را به سمع و نظر مردم خواهیم رساند. چرا که وظیفه مسوولان و نمایندگان رسیدگی به این مسائل است و ما هر گونه تخطی از وظیفه قانونی و شرعی را از طریق رسانه ها به اطلاع مردم خواهیم رساند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =