برخورد با عرضه‌کنندگان روغن موتور خارج از شبکه کالا

تهران- ایرنا- ستاد تنظیم بازار اعلام کرد: تولیدکنندگان و عرضه‌کنندگان روغن موتور ملزم به ثبت اطلاعات مربوط به تولید و عرضه در سامانه تجارت داخلی شدند که در صورت تخلف، برخورد قانونی انجام می‌شود.

به گزارش روز دوشنبه وزارت صنعت، معدن و تجارت، بر اساس آخرین تصمیمات اتخاذ شده در ستاد تنظیم بازار به ریاست «محمدرضا کلامی» دبیر این ستاد، تمامی تولیدکنندگان و عرضه کنندگان روغن موتور در داخل کشور و حتی مناطق آزاد مکلف شدند اطلاعات مربوط به تولید، توزیع و قیمت فروش خود را در سامانه تجارت، طبق برنامه زمانی ابلاغی وزارت صنعت، معدن و تجارت ثبت کنند.

بر همین اساس ثبت نکردن اطلاعات پس از تاریخ مجاز ابلاغی، به معنی عرضه خارج از شبکه کالا بوده و اقدامات قانونی در این خصوص برای متخلفان در دستورکار قرار خواهد گرفت.

تمامی تولیدکنندگان روغن موتور و تولید کنندگان فعال در مناطق آزاد مکلف به عرضه روغن موتور تولیدی خود بر اساس قیمت‌های مصوب تعیین شده توسط سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان است.

همچنین هرگونه افزایش قیمت روغن موتور ممنوع است و سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان و سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌ها مکلف هستند ضمن بازرسی از انبارها، مراکز نگهداری و سطح عرضه در صورت مشاهده تخلف برخورد قانونی لازم را انجام دهند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =