اداره‌های اردستان مناسب‌‍سازی محیط را برای تردد معلولان جدی بگیرند

کاشان- ایرنا- معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری اردستان گفت: اداره‌های این شهرستان مناسب‌سازی محیط را به عنوان یک ضرورت و با هدف ارایه خدمات به معلولان جدی بگیرند.

محمدتقی کیانی روز دوشنبه در نشست کارگروه مناسب‌سازی بیان کرد: اداره بهزیستی ضمن ابلاغ کتبی به اداره‌هایی که مناسب‌سازی انجام نداده‌اند، مشاوره لازم در مورد اجرای طرح را ارایه دهد.

وی افزود: دستگاه‌هایی که در این زمینه مشکل بودجه دارند، امسال در اعتبارهای خود باید هزینه اجرای طرح را پیش‌بینی کنند.

معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری اردستان همچنین تاکید کرد: اداره ورزش و جوانان موضوع تشکیل هیات ورزشی جانبازان و معلولان در این شهرستان را به جد پیگیری و آن را اجرایی کند.

رییس اداره بهزیستی اردستان نیز در ادامه تصریح کرد: تعدادی از اداره‌ها و بانک‌ها موضوع مناسب‌سازی را رعایت نکردند، از این رو توانخواهان و سالمندان برای استفاده از خدمات با مشکل روبه‌رو هستند که به آنها اخطار لازم داده شده است.

محمدعلی مطلب‌زاده اضافه کرد: سال گذشته و سه ماهه امسال ۵۴ اداره و مکان عمومی شهرستان اردستان بازدید شد که از نظر مناسب‌سازی شرایط خوبی داشتند اما تا رسیدن به حد مطلوب هنوز فاصله داریم.

وی یادآور شد: موضوع مناسب‌سازی در طرح شهید رجایی در ۲ سال گذشته لحاظ شده و اداره‌ها مورد ارزیابی قرار می‌گیرند که شامل چهار گزینه ورودی، سطح شیب‌دار، سرویس بهداشتی و آسانسور است که هر یک ۷.۵ نمره دارد و ارزیابی‌ها بر این اساس صورت می‌گیرد که می‌طلبد دستگاه‌ها به موضوع توجه بیشتری داشته باشند.

رییس اداره بهزیستی اردستان اظهار داشت: مناسب‌سازی در ساخت و سازها به عنوان یک ضرورت باید مورد توجه جدی قرار بگیرد تا امکان استفاده از خدمات اداری، کیفیت دسترسی بهتر و بهره‌مندی توانخواهان از خدمات اجتماعی بیشتر شود.

وی تاکید کرد: ۱۸ درصد جمعیت شهرستان را سالمندان تشکیل می‌دهند و لازم است این موضوع مورد توجه باشد؛ همچنین تعداد یک هزار و ۱۳۶ نفر توانخواه در منطقه زندگی می‌کنند که ۴۳۶ نفر آنها معلول جسمی- حرکتی هستند و باید شرایط برای تردد آنها تسهیل شود.

شهرستان اردستان با جمعیت افزون بر ۴۲ هزار نفر، در ۱۱۸ کیلومتری شمال شرقی اصفهان واقع شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha