۱۶ میلیارد تومان به خانوارهای کانکس‌نشین سرپل‌ذهاب پرداخت شد

قصرشیرین- ایرنا- معاون سیاسی و امنیتی فرمانداری سرپل‌ذهاب گفت: ۱۶ میلیارد ریال ودیعه مسکن توسط نهادهای حمایتی به ۱۰۴ خانوار کانکس‌نشین زیرپوشش این شهرستان پرداخت شد.

حسن‌پیرکرمی روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این میزان کمک با پیگیری فرماندار سرپل ذهاب و با دستور ویژه استاندار کرمانشاه و معاونت عمرانی استانداری از سوی کمیته امداد و بهزیستی و بنیاد شهید و امور ایثارگران به خانوارهای کانکس نشین پرداخت شد.

وی اظهارداشت: در راستای دستگیری از خانواده های تحت پوشش، باپیگیری ویژه استاندار کرمانشاه اعتبار ویژه ای از محل کمک‌ها و اعتبارات بنیاد مستضعفان و هم افزایی صندوق امداد ولایت برای کمک ودیعه مسکن مددجویان مستاجر در نظر گرفته‌ شد.

پیرکرمی افزود: سقف پرداخت این کمک ها برای هر خانوار تحت حمایت، ۱۵ میلیون تومان بوده که با حمایت نهادهای حمایتی جهت ودیعه برای اجاره مسکن و رهایی از زندگی در کانکس پرداخت شده است.

زمین لرزه ۷.۳ ریشتری ۲۱ آبان سال ۹۶ در ۱۱ کیلومتری بخش ازگله و ۳۲ کیلومتری شهر سرپل ذهاب رخ داد که ۶۲۰ کشته و ۱۲ هزار و ۳۸۶ مصدوم داشت.

این زلزله به ۱۰ شهرستان و یک هزار و ۹۳۲ روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد و براساس ارزیابی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، ۱۰۳ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی آسیب کلی و جزیی دید.

البته در زلزله ۶.۴ ریشتری یکشنبه چهارم آذر ۹۷ هم ۷۷۱ مصدوم و بیش از چهار هزار واحد مسکونی خسارت دیده، به این آمارها اضافه شد.  

شهرستان سرپل‌ذهاب در غرب استان کرمانشاه دارای ۹۰هزارتن جمعیت و ۴۸ کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق دارد.

اخبار مرتبط